Posádka Erik Janiš – Michael Scheublein se dokázala dvakrát prosadit na druhé místo. Jaroslav Janiš spolu s princem Thurnem Taxisem skončili dvakrát třetí.

V bratrském souboji tak byl úspěšnější mladší Erik. Všechno mohlo být ale jinak.

„Poslední závod byl pro nás velmi dobrý. Mohli jsme bojovat o vítězství. Bohužel při povinné výměně jezdců můj týmový kolega nemohl zapnout pás a ztratili jsme deset až dvanáct vteřin. V cíli jsme tak byli třetí,“ litoval Jaroslav Janiš.

Jeho mladší bratr tak dosáhl lepších výsledků, i když adaptace na novou techniku nebyla bezproblémová.

„Vůz má velmi měkký brzdový pedál a navíc je vybaven závodním ABS, takže při prudším brždění vibruje,“ upozornil Erik.

Posádky v italském šampionátu tvořili dva jezdci, z nichž minimálně jeden patřil do kategorie Pro-Am, která představuje piloty závodící pro zábavu bez dosažení špičkových výsledků. O chyby tak nebyla nouze.

„V druhém závodě dostal týmový kolega penalizaci za přejíždění čar vymezujících trať a musel projet boxy. Poté chyboval ještě jednou, když vyjel z trati. Kromě dvou chyb ale bojoval skvěle,“ chválil Erik Janiš.

Oba olomoučtí jezdci si ale novou zkušenost pochvalovali.

„Všechny tři závody vyzněly velmi dobře, i když jsme startovali se zcela novými vozy. Na startu se sešlo několik rychlých jezdců a startovní pole bylo nabité. Příjemně jsme si zazávodili,“ hodnotil Jaroslav Janiš.