Nejvýraznější zastoupení však měli na slavnostním vyhlášení ankety hokejisté.

Ceny a gratulace tak čekaly na mladého beka Jakuba Galvase i gólmana Branislava Konráda, kterého moderátor také přemluvil k tanci jako po vítězném zápase.

Mora vyhrála také celkové hodnocení dospělých kolektivů.

Potleskem za upřímnost odměnil sál auly pedagogické fakulty i trenéra Kohotů Zdeňka Veneru.

Na chválu za loňské páté místo po základní části reagoval zkušený trenér pragmaticky.

„Řekla se jenom část. Trenér totiž nepřipravoval to mužstvo jenom loni, ale taky letos,“ s hořkým úsměvem připomněl aktuální trápení olomouckých hokejistů v extralize.

Oceněný tenista na vozíku i funkcionář ligy stovkařů

V mládeži byl nejvýše oceněn juniorský titul mistra světa veslaře Eduarda Bezděka.

Stálou výkonnost si drží nejúspěšnější kolektiv talentovaných házenkářek DHK Zora Olomouc.

Ocenění obdrželi také handicapovaní sportovci, například Petr Utíkal, tenista na vozíčku, kterému se vydařil v loňské sezoně nadstandardní posun žebříčkem v singlu i v deblu.

Svou vášeň ke sportu tlumočil publiku historik Miloslav Čermák, oceněný funkcionář běžecké ligy stovkařů.

Uznání za přínos moderní gymnastice v regionu obdržela v podobě tradiční ceny Drahoše Válka Hana Vrbová, která založila v roce 1972 úspěšný gymnastický oddíl ve Velkém Týnci.

Nejlepší sportovci a týmy okresu Olomouc 2016

Dospělí jednotlivci

Vítěz: Branislav Konrád (hokej)
Ocenění: Dominika Doubová (šerm kordem), Michaela Fasnerová (rychlostní kanoistika), Kryštof Kedroň (golf na rány), David Klammert (judo), Martin Novák (atletika – vrhy), Jakub Plšek (fotbal), Marek Smejkal, Marián Straško (oba dráhový golf), Zuzana Svozilová (plavánís ploutvemi)

Kolektivy dospělých

Vítěz: HC Olomouc
Ocenění: HC Olomouc – A mužstvo - extraliga lední hokej, DUKLA Olomouc – ženy šerm kordem, JUDO Klub Olomouc – extraliga družstev, MGC Olomouc – muži – minigolf, IHC TEMPISH Olomouc – in-line hokej, Sokol Velký Týnec - ženy - estetická skupinová gymnastika, VK UP Olomouc – ženy – extraliga volejbal

Trenér roku

Zdeněk Venera (HC Olomouc – extraliga hokej)

Mladí sportovci do 21 let

Vítěz: Eduard Bezděk(VK Olomouc – veslování)
Ocenění: Michaela Ambrožová, Monika Navrátilová (obě beachvolejbal), Pavel Bittner, Jakub Otruba (oba cyklistika), Lukáš Buchvaldek (fotbal), Jakub Galvas (hokej), Jakub Héža (atletika – vrhy), Barbora Zatloukalová (atletika), Gabriela Horáková (ploutvové plavání), Markéta Hurychová (házená), Václav Chaloupka, Michal Šmoldas (oba kanoistika), Tereza Janošíková (orientační běh), Jakub Jurka (šerm kordem), Michaela Kidová, Adéla Truhlářová (obě veslování), Magdaléna Kotyzová (travní lyžování), Petr Řezníček (box), Tereza Široká (squash), Agáta Vahalová (golf)

Objev roku

Renata Zachová (JUDO Klub Olomouc – dorostenky)

Kolektivy mládeže

Vítěz: DHK ZORA Olomouc – starší dorostenky – házená
Ocenění: Dukla Olomouc – mládežnická družstva – šerm kordem, JUDO KLUB Olomouc - dorostenky – judo, SK UP Olomouc – žactvo – kanoistika na divoké vodě, Veslařský Klub Olomouc – mladší žactvo, VK UP Olomouc – starší žákyně – volejbal

Zdravotně handicapovaní sportovci

Petr Utíkal (TK MILO Olomouc – tenis na vozíčku)
Miroslava Obrová (AK Olomouc – vrh koulí )
Adéla Sekyrová (AK Olomouc – atletika)

Funkcionářská osobnost

Miloslav Čermák (TJ Liga 100 Olomouc)

Cena Drahoše Válka

Hana Vrbová (TJ Sokol Velký Týnec – moderní gymnastika)

Mimořádná ocenění

Eva Kacanu (AK Olomouc – atletika – handicapovaní sportovci)