Olomoučtí bojovníci budou na severu republiky boxovat pod vedením hlavního trenéra Alexandra Bögiho, sekundovat budou olympionik z her v Atlantě Pavol Polakovič starší a rovněž Mario Wiedermann starší.

Na loňském republikovém šampionátu se Dukle Olomouc podařilo vybojovat tři cenné kovy a v celkovém pořadí klubů Hanáci obsadili výborné bronzové umístění.

Do Karviné odjíždí čtveřice olomouckých reprezentantů Mario Wiedermann, Pavel Polakovič, Mário Baláž a Štefan Gábor.

Ve váhové kategorii do 56 kilogramů se představí velká naděje olomouckého boxu Mario Wiedermann. „Mario je věkem ještě junior, ale boxovat už bude za muže. Loni byl v mužské kategorii na mistrovství republiky třetí,“ připomněl vedoucí trenér Dukly Alexandr Bögi.

Wiedermann má za sebou veleúspěšný rok. Získal zlato na mistrovství republiky juniorů a nejcennější kov vybojoval i na Olympiádně dětí a mládeže, kterou hostil Olomoucký kraj. Zvítězil i na mezinárodním turnaji olympijských nadějí v Ústí a účastnil se i mistrovství světa v Kazachstánu. To vše mu vyneslo kvalifikaci na republikový šampionát v Karviné.

„Je vysoký, urostlý a má všechny předpoklady k tomu, aby to v boxu dotáhl daleko. Má slabé nožky a to je obrovská výhoda, protože jeho váha je nízká. On je ve své váhové kategorii o hlavu vyšší než všichni ostatní,“ říká trenér Bögi na adresu svého svěřence, kterého stylem boxování přirovnává ke slavnému Vladimíru Kličkovi.

Ve váhové kategorii do 60 kilogramů se v Karviné představí Pavel Polakovič. „Pavel obhajuje titul mistra republiky,“ připomíná Bögi. Ve čtyřiašedesátce bude boxovat v dresu Dukly Olomouc Mário Baláž.

„Mário byl loni bronzový a předloni dokonce mistrem,“ upozorňuje hlavní trenér Dukly.

Trojici olomouckých boxerů ještě doplní Štefan Gábor v kategorii do 81 kilogramů.

„Největší favorit z našich borců je Polakovič, ale medaili očekávám od každého. Všichni borci jsou schopni ji vybojovat. Bude ale hodně záležet na losu, aby nedostali hned favority, protože v tom případě už první zápas může být předčasným finále,“ říká Bögi.

Kromě čtyř zápasníků Dukly se v Karviné představí i Marek Špringl, který sice reprezentuje DTJ Prostějov, ale je odchovancem olomouckého boxerského klubu.

Hlavním rozhodčím byl nominován olomoucký Petr Kocourek. Mezi bodovými a ringovými rozhodčími figurují Dušan Hečko a Ivan Protivňák, oba rovněž z Dukly.