Toto kolo se těšilo velkému diváckému zájmu, v průběhu celého dne a večera ve zcela zaplněné Sokolovně mohli diváci sledovat celkem 39 zápasů ve všech váhových kategoriích.

Během posledních dvou let se počet utkání na oblastních kolech zdvojnásobil, což svědčí o stále rostoucímu zájmu o tento olympijský sport.

Boxeři BC Gambare Olomouc si z Brna přivezli 3 výhry. Velmi pěkné bojovné utkání předvedl v kategorii do 52kg Hakim Hysmetov s Růžičkou z BSC Kroměříž. V průběhu všech 3 kol soupeře tlačil, byl aktivnější a zaslouženě vyhrál na body. Další body pro BC Gambare vybojoval v kategorii do 81kg zkušený boxer Jan Dohnal, který ve vyrovnaném technickém utkání porazil na body Mazálka z SKB KO Brno. Vítězství z Brna se v kategorii do 75kg nepodařilo přivézt Zdeňku Vinšovi. V souboji s Šedivkou z SKB KO Brno olomoucký boxer projevoval celé utkání větší aktivitu a patrnou převahu, rozhodčí to však viděli jinak a vítězství na body zůstalo na domácí půdě v Brně.
V kategorii nad 91kg ovládl ring, nedal soupeři šanci bodovat a vybojoval výhru na body Michal Mašlík v souboji s Burdákem z SK Prostějov.

„Jsem spokojený, podobný výsledek jsem očekával, intenzivně trénujeme a připravujeme se na MČR Kadetů, které se bude konat na začátku března v Mělníku. Dnes mi nejvíc udělal radost nováček Hysmetov, byl to jeho druhý zápas v ringu a jeho perfektní výkony odpovídají mnohem zkušenějšímu borci. Je to přirozený talent a pracant. Myslím, že nám roste před očima nový šampion." uvedl trenér a majitel BC Gambare Olomouc Štefan Kortiš.

Příští 7. kolo oblastní moravské soutěže mládeže a mužů v boxu, se bude konat 17. února ve Svitavách.