Sérii čtyř velmi náročných zápasů zakončily házenkářky Zory domácím soubojem s Mostem. Navzdory bojovnému výkonu se olomoucký tým stejně jako v předchozích třech duelech z bodů neradoval.

„Nachystaly jsme se na ně, ale bohužel to nevyšlo. Je to velká škoda,“ smutnila olomoucká Jarmila Trumpešová, která předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů sezony.

Drobná režisérka útočných akcí si od trenéra Jana Hegara vysloužila slova chvály. A to ne jen kvůli třem vstřeleným brankám.

„Cítila jsem se dobře po herní i fyzické stránce. Hrály jsme výborně jako tým, po dlouhé době jsme se takhle chytly,“ ocenila střední spojka Zory.

Olomoucké házenkářky sahaly v bitvě proti úřadujícím českým mistryním po senzačním obratu, jenže nakonec doplatily na pár zahozených velikých šancí a prohrály 24:27.

Házenkářky Zory (v modrém) podlehly Mostu 24:27. Annamaria Patrnčiaková
Potlesk pro Zoru! Černým andělům pořádně pocuchala nervy

„Bylo to vyrovnané, ale rozhodlo to, že my jsme nedávaly šance – i některé vyložené – a pak jsme dostávaly góly z brejků,“ shrnula Trumpešová, která cítila, že Černí andělé byli v sobotu k poražení: „Tentokrát jsme s nimi odehrály asi náš nejvyrovnanější zápas. Musíme si z toho vzít to pozitivní, protože jsme několikrát prohrávaly o hodně, ale stejně jsme se do zápasu vrátily. Bojovnost musíme přenést do dalších zápasů.“

JASNÝ CÍL PLAY-OFF

Zora si před těžkou sérií v Šaľe, v Porubě, v Michalovcích a s Mostem věřila, jenže po čtyřzápasovém bodovém půstu jí začínají pomalu utíkat příčky zaručující postup do play-off.

„Snažíme se vždycky namotivovat, jenže bohužel pak dostaneme. Ale i trenéři se nám snaží pomáhat, takže to snad bude jen a jen lepší,“ neztrácí Trumpešová víru v dobrý konec sezony.

Olomouckému týmu hraje do karet, že jej nyní budou čekat papírově snazší soupeři.

„Doufám, že tu naši sérii zlomíme už v sobotu ve Veselí. Tam už body snad sebereme, protože je potřebujeme k postupu do play-off, což je náš jasný cíl,“ velí Jarmila Trumpešová.