„Především dětské kategorie pro nás byly malou neznámou, protože s dětmi teprve začínáme po závodech jezdit a sbíráme zkušenosti, které se pak snažíme přinášet do dětských tréninků,“ přiznává trenér Tomáš Musil.

Miloš Čudovský – 52 kg, 13 let – prohrává svůj vůbec první zápas s německým borcem na body ve čtvrtfinále turnaje.

„Zápas, který rozhodl soupeř delšími boxerskými kombinacemi, kdy se Miloš dostával pod tlak, ve kterém ještě neumí úplně pracovat. Ale jinak se rozhodně snažil, spíš jednoduché kombinace zakončoval sem tam kopem. Pěkný první zápas pro Miloše se šikovným zahraničním soupeřem,“ okomentoval trenér Musil.Kristián Mičev – 54kg, 13 let – prohrává svůj druhý zápas v kariéře s českým reprezentantem ve finále na body.

„Kristián je pro mě velký talent a dříč. Zatím ale nemá moc štěstí na soupeře. V jeho premiéře v ringu v listopadu 2018 šel zápas s šestnáctiletým bojovníkem a tam to bylo opravdu o tom, aby dobojoval do konce. Velký byl rozdíl ve vyzrálosti a síle. Takže vlastně MAXIMUS měl být takovou jeho premiérou se stejně starými kluky. Bohužel ve váze měl pouze českého zkušeného borce, který byl například už v Turecku na mezinárodním turnaji atd. Naše prohra na body především v klinči, tam to ještě Kristiánovi nejde, ale to se naučí. Na vzdálenost naopak ukázal, že to bude bomber, háky a kopy lítaly. Tohle chce jenom čas a začne vyhrávat,“ popisoval kouč Musil.

Vašek Čudovský – 60 kg, 13 let – vyhrává svůj první zápas v muaythai hned ve finále proti maďarskému bojovníkovi na body.

Vašek v premiéře dostal maďarského bojovníka, který byl men-ší, ale rozhodně se snažil. Vašek, jakmile se uklidnil, pracoval více na vzdálenost a když se dostal do klinče, tak byl jednoznačně lepší. Zasloužená výhra, ale máme opravdu na čem pracovat, hlavně co se základního postoje týká, protože to je základ,“ zhodnotil trenér Musil.Sebastián Špička – 38 kg – v semifinále poráží českého borce na body a ve finále poráží šikovného Izraelce také na body.

„Za mě největší překvapení našeho týmu. Teprve jedenáctiletý Sebík v kategorii, kde se nemůžou žádné údery na hlavu, ukázal krásné zápasy. První zápas s českým borcem byl jednoznačný, tam si Sebík vyzkoušel nějaké věci. Ve finále ale proti nám stál rčitě zápasově zkušenější a hodně sebevědomý soupeř z Izraele, krásný zápas dětí, kdy byl Sebík překvapivě lepší v klinči, krásně se snažil kopat. Paráda a zasloužená výhra,“ radoval se kouč Musil.

Štěpán Guba – 71 kg – v semifinále poráží maďarského soupeře v těžkém zápase na body. Ve finále prohrává 2:1 na body s dalším Maďarem, účastníkem posledního MS v Bangkoku.

„Štěpánův poslední juniorský turnaj, určitě jsme chtěli vyhrát. Oba soupeři na vysoké technické úrovni, oba vysocí. V sobotu měl Štěpán trochu problém s váhou, a to se odrazilo na takovém utahaném výkonu v semifinále, ale předvedl svůj standard, a to stačilo. Druhý den navážil bez problémů a celkově byl více v pohodě. Soupeř byl ještě lepší než jeho kolega v semifinále, za mě byl ale Štěpán tvrdší, přesnější a v klinči silnější. Bohužel hlavní rozhodčí viděl jasnou výhru nás, ale další dva to viděli pro Maďara, takže jsme 2:1 prohráli. Nedá se nic dělat, zápasy ale Štěpána opravdu prověřily a za 14 dnů jdeme v profiringu už zápas se slovenským bombarďákem Sloviakem na velkém galavečeru v Trenčíně. Zde pojedeme pravidla s plným klinčem, ale bez loktů.Což je pro nás určitě škoda, ale nějak se s tím popereme,“ zasmál se závěrem olomoucký trenér Tomáš Musil.