Konaly se zde totiž zápasy 5. kola mistrovství České republiky v Muay Thai a na akci nesoucí název Lokty v divadle se ve výborném světle předvedli bojovníci domácího klubu Muay Thai Olomouc.

V zápasech bojovného umění Muay Thai je na rozdíl od kickboxu dovoleno používat více technik.

„Thajský box je bojové umění založené na mnoholeté tradici pocházející z Thajska, při kterém se mohou používat kopy, strhy, klinče, lokty, kolena v plné míře," doplnil trenér Muay Thai Olomouc Tomáš Musil.

Svoji druhou výhru sezony 2013/2014 a body potřebné pro kvalifikaci na finálový turnaj amatérského mistrovství republiky si připsal i patnáctiletý talent klubu Muay Thai Olomouc Vilém Cao, který ve vyrovnaném zápase porazil Václava Dobiáše z Lanna Gymu.

„Trénoval jsem strašně tvrdě a jsem rád, že to takhle dopadlo," usmíval se Vilém Cao, jenž má momentálně na svém kontě dvě výhry, jednu remízu a jednu porážku.

„Abych mohl být ve finále mistrovství, tak potřebuju dohromady tři výhry. Stačí mi jeden zápas vyhrát, a jestli bude dobře nabodováno, tak by se mohl utkat ve finále," vyhlíží další zápas mladý bojovník, který startuje ve váhové kategorii – 67 kg.

Všichni olomoučtí bojovníci se mohli v sobotu spolehnout na bouřlivou podporu obecenstva.

„Publikum bylo úplně super a táhlo mě dopředu. Jsem strašně rád za všechny, kteří přišli, ať už to byla rodina, kamarádi a samozřejmě trenéři z našeho klubu," dodal Vilém Cao.

Další výhru pro Muay Thai Olomouc zaznamenal Radek Moravec, který porazil Miroslava Pavelku z klubu Thaiboxing Zlín.

„Byl jsem dobře připravený, ale soupeř na tom byl taky výborně. Opravdu respekt, dal mi taky pokouřit," hodnotil zápas váhové kategorie – 63,5 kg Radek Moravec.

Bříza skolil Tůmu

V posledním utkání programu nastoupil olomoucký Tomáš Bříza proti Martinu Tůmovi z Lanna Gymu a perfektním výkonem potvrdil roli favorita.

„Zápas to byl překvapivě těžký, nečekal jsem to tak. Za čtrnáct dnů mě čeká profizápas, takže tohle byl dobrý trénink," poznamenal Tomáš Bříza, který stejně jako jeho soupeř bojoval bez helmy.

Divadelní prostředí se mu zamlouvalo. „Bylo to super, lepší než někde v sokolovně. Bylo to jako galavečer, takže nádhera," doplnil Tomáš Bříza, který uspěl v zápase váhové kategorie – 70 kg.

Trenér Muay Thai Olomouc Tomáš Musil si sobotní Lokty v divadle mohl jenom pochvalovat.

„Jsem velice spokojený. Sice nebylo tolik zápasů, kolik jsem čekal, ale myslím, že pro diváky ty tři hodiny byly akorát," hodnotil průběh akce a poděkoval týmu spolupracovníků, se kterými stavěl boxerský ring na divadelní scéně.

Z bojovníků Muay Thai Olomouc se představili ještě Jan Vykydal, Dan Jaroš a Ondřej Čech.

„I kluci, kteří prohráli, nechali v ringu všechno. Jsem spokojený s výkonem všech kluků," dodal Tomáš Musil.