Karty jsou rozdány jasně. Prostějovské volejbalistky v prvním zápase zvítězily jasně 3:0 a jen zázrak by je mohl připravit o postup.

Trenér Miroslav Čada se však má na pozoru.

„Rozhodnuto ještě zdaleka není. Už jsem v kariéře zažil spoustu podobných situací či zápasů, kdy bylo zdánlivě jasno a nakonec se vše otočilo," varoval na klubovém webu.

„Olomouc půjde do odvety bez nervů s tím, že nemá co ztratit. Mohou chytnout saze, vyhrát první set, my pak třeba znervózníme a vznikne drama. To samozřejmě říkám pouze jako příklad. Nic podobného určitě nechceme dopustit. Není však radno ani po úvodní hladké výhře venku cokoliv podceňovat, postup ještě v kapse rozhodně nemáme," nabádá.

Zápas s Olomoucí bude pro Agelky generálkou na úterní duel s Fenerbahce Istanbul v rámci čtvrtfinále CEV Cupu. Také proto nesmí prostějovské volejbalistky klopýtnout v regionálním derby.

„V našem případě je každá porážka od českého soupeře v jakékoliv soutěži vnímána velmi negativně coby nepříjemné selhání a vytváří ještě větší tlak, než pod kterým už normálně jsme. Tím pádem je jasné, že obzvláště doma chceme bez ohledu na cokoliv opět zvítězit a pro přetěžkou bitvu s Fenerbahce Istanbul udržet současnou pohodu v mančaftu," zdůraznil Miroslav Čada.

Vysokoškolačky se po trápení z úvodu roku snad dostávají do formy.

V extralize teď dvakrát vyhrály 3:0, když porazily soupeře z dolní poloviny tabulky.

„Potřebujeme teď hlavně nabrat sebevědomí a k tomu by nám vítězství 3:0 mohlo pomoct. Chtělo by to ale brzy uspět i v souboji se silným protivníkem z ligové špičky," přeje si olomoucký trenér Jiří Teplý.

Lepší z hanácké dvojice vyzve ve finále Českého poháru žen Olymp Praha, který ve druhém semifinále zdolal Ostravu.

Rozhodující bitva o pohárovou trofej se pak odehraje v úterý 18. února od 16.00 hodin v Českých Budějovicích.

SOUVISEJÍCÍ: Olomouckým volejbalistkám fandili v semifinále i fotbalisté Sigmy