„Přes online registraci na internetu se přihlásilo více než 290 týmů. Počítáme, že přímo na místě ještě přibyde dalších třicet až čtyřicet. Každopádně bude překonán rekord," řekl mluvčí závodu Michal Kučera.

Doposud nejvíc týmů odstartovalo na trať v okolí Litovle loni, kdy vyrazilo 262 štafet.

Pořadatelé z vysokého počtu startujících a případného ucpání trati nemají obavy.

„To určitě ne. Během prvního běžeckého úseku se celé pole roztáhne," poznamenal Kučera.

Závodu by navíc mělo přát i počasí. V sobotu se očekávají jen ojedinělé přeháňky a teploty kolem dvaceti stupňů. „Hladina vody je na normálu, takže při brodech bude voda po kolena. Trať je suchá, místy bahnitá," popsal Kučera podmínky závodu.

Známá jména na startu

Na startu Bobr Cupu se opět objeví řada známých sportovních jmen.

„Z hvězd na startu zatím můžeme jmenovat letošního dvojnásobného vicemistra světa ve sjezdu na divoké vodě v závodě hlídek, olomouckého Karla Slepicu, který loni v Litovli předvedl nejrychlejší úsek na vodě. Spolu se Slepicou poběží v barvách OTOSport Martin Voják a cyklista Marek Rauchfuss. Vysoko míří loni stříbrný tým Hodinky Legend Team. V dresu tohoto výběru nalezneme, stejně jako před rokem běžce Lukáše Olejníčka a cyklistu Ondřeje Fojtíka. Výborné duo Olejníček Fojtík posílí čtvrtý muž letošního mistrovství světa ve sjezdovém sprintu Richard Hála a právě tyto dva týmy by měly být největší konkurencí pro sestavy, které do závodu vysílá Česká asociace extrémního sportu," uvedl za pořadatele David Knebel.

Právě reprezentační družstva ČAES mají tradičně ty nejvyšší ambice. Letos staví do závodu reprezentace tři týmy. První trio tvoří kompletní trojice, která vyhrála loňský sedmnáctý ročník: běh Martin Frei, MTB Jan Hruška a kajak Václav Lagner.

Zopakovat triumf pro jmenované trio však bude mimořádně obtížné, protože v dalších dvou družstvech najdeme velmi zvučná jména.

V druhém týmu spojí síly běžec Pavel Brýdl s bikerem Martinem Horákem a legendou Bobr Cupu Kamilem Mrůzkem na vodě. Minimálně stejně silný je však i třetí celek vyslaný reprezentací, běžec Jiří Voják, cyklista Jiří Hudeček a téměř domácí vodácká hvězda Tomáš Slovák.

Nejlepší dostanou peníze

Jednou ze zásadních změn letošního ročníku je vypsání finančních odměn pro nejlepší týmy. Odměňovat se poprvé v osmnáctileté historii budou nejrychlejší tři ženské i mužské týmy v celkovém pořadí.

„Tímto jsme chtěli zvýšit prestiž závodu," vysvětluje Kučera.

Vítězná trojice tak vyhraje šest tisíc korun, druhému týmu připadnou tři tisíce a třetímu patnáct set.

Jako obvykle však pořadatelé budou vyhlašovat nejlepší kostýmy v kategorii Crazy a hlavní ceny, včetně kola Trek se rozdají v tombole na závěr sobotního vyhlášení výsledků. Z Litovle tedy opět může odjet na novém kole klidně i ten nejpomalejší běžec, cyklista nebo vodák. Podmínkou převzetí ceny je jediná věc dojet do cíle.

Organizátoři navíc vyslyšeli dlouholeté přání účastníků závodu a letos vyhlásí také nejlepší muže a ženy v jednotlivých disciplínách.

Připraven je i doprovodný program v podobě aquazorbingu, trampolíny nebo večerní party.