„Rekord určitě padne,“ jel přesvědčen ředitel závodu Keno Dimov.

Vzhledem k nabité startovní listině a příznivému počasí je v ohrožení také nejlepší čas.

„Tratě jsou perfektně připraveny. Po dešti se nebude prášit, jsou ideální podmínky pro překonání traťového rekordu. Vody je málo a není studená,“ avizoval Dimov.

Nejsilnější konkurence v historii

Na Bobr Cupu na jednotlivých úsecích startuje česká špička. Již nyní je jasné, že se v Litovli objeví nejsilnější konkurence v historii.

Mezi bikery k favoritům patří Jaroslav Kulhavý (juniorský mistr světa a devátý muž letošního MS seniorů).

„Letos jsem se již účastnil dvou podobných adrenalinových závodů. Prvním z nich byl Outdoor Trophy v Rakousku, kde jsme se umístili na druhém místě a druhým závodem byl již český AdrenalinCup, kde jsme zvítězili. V obou těchto závodech byla však navíc ještě disciplína paragliding,“ svěřil se Jaroslav Kulhavý.

Poběží Faschingbauer i Blanka Paulů

Na běžecký příděl patnácti kilometrů vyběhne napoprvé elitní běžec Pavel Faschingbauer a také stříbrná olympijská medailistka v běhu na lyžích ze ZOH v Sarajevu 1982 a mistryně světa v běhu do vrchu veteránek Blanka Paulů.

Elita sjezdu na vodě

V kanoistice se představí elita sjezdu Kamil Mrůzek (šestinásobný mistr světa na kajaku), Aleš Marek (letošní třetí muž Evropy ve sjezdovém sprintu) a také čerstvý dvojnásobný mistr republiky Václav Lagner.

Pět brodů pro běžce

Trať oproti předchozím ročníkům nedoznala žádných změn. Závod ve 12 hodin odstartují běžci, na které čeká patnáct kilometrů krosu po lesních cestách, asfaltu a pět brodů. Štafetu převezmou bikeři, pro něž je připraveno 25 kilometrů po lesních a polních cestách se třemi brody.

O finiš se postarají vodáci na šestikilometrovém úseku po řece Moravě. Tento závěrečný úsek je zpestřen několika přeběhy včetně třímetrového skoku do bazénu.

Vítězství obhajuje z loňského podmáčeného ročníku tým OpavaNet / Internet Billboard (Brýdl, Horák, Knebel R.), který předstihl druhý Insportline (Barták, Novák, Marek) a třetí družstvo Pivovar Litovel (Skalský, Hruška, Slovák).

Kdo je favoritem patnáctého Bobr Cupu?

Marek Hájek
předseda České asociace extrémního sportu Marek Hájek, který do závodu staví hned čtyři týmy

„Favoritů na vítězství je tentokrát celá řada. Většina závodníků z mých týmů jsou účastnícivrcholných závodů jako mistrovství světa. V kajaku je to Václav Lagner, Kamil Mrůzek, Matěj Kropáček a David Knebel. Na kole: Jaroslav Kulhavý, Jan Hruška, Robert Novotný nebo Martin Horák. V první disciplíně, cross-country poběží Pavel Brýdl, Jan Havlíček, Radek Linhart a Pavel Faschingbauer. Z ostatních štafet je největším favoritem tým ve složení Barták – Novák – Marek. Z mých týmů patří k hlavním favoritům týmy s bikery Kulhavým a Hruškou. Do pořadí na prvních místech určitě promluví trio Bláha – Vokrouhlík – Slepica."