Na běžce po hromadném startu čeká zhruba patnáct kilometrů krosu, který zahrnuje také pětinásobné brodění přes řeku Moravu.

Štafetový kolík následně běžci předají bikerům, kteří se musejí popasovat s pětadvaceti kilometry po lesních i polních cestách a přes vodní tok se budou brodit třikrát.

Na startu 15. ročníku Bobr CupuZávěrečný úsek obstarají kajakáři a finišmani štafet cestou do cíle musejí absolvovat šestikilometrovou distanci.

On-line registrace závodníků sice už skončila, ale zájemci se mohou přihlásit dnes v pátek a v sobotu zítra přímo na místě.

„O konečném množství týmů na startu se rozhodne až v sobotu. Lidé se hodně dívají na počasí. To by tentokrát mělo být dobré 
a tak se snad ještě další týmy přidají," přeje si za organizátory Tomáš Kutý z TJ VS Litovel.

Aspiranti na zlato: Pivovar Litovel i Ford 

V loňském roce v Litovli triumfoval tým, který měl ve svém středu hvězdného závodníka v podobě olympijského vítěze, bikera Jaroslava Kulhavého.

V barvách uskupení Pivovar Litovel/OpavaNet se úspěšně představili ještě běžec Radek Hübl a kajakář Tomáš Slovák.

Řada loňských medailistů se na start Bobr Cupu postaví i letos, ale jediným týmem, který z první trojky stupňů vítězů nedoznal změny, je trio Trek ve složení Pavel Kubričan (běh), Jan Škarnitzl (MTB) a Karel Slepica (kajak). Tito borci obhajují stříbrné umístění a i letos rozhodně myslí vysoko.

Extrémní závod štafet Bobr Cup

O prvenství budou rozhodně usilovat i týmy Pivovar Litovel (Pavel Brýdl, Michal Kaněra, Tomáš Slovák) 
a Ford/OpavaNet (Radek Hübl, Jiří Hudeček, Kamil Mrůzek).

Do pořadí na stupních vítězů se budou snažit zasáhnout také formace BNG Team (Lichý, Damek, Hric – loni čtvrtí) nebo Kellys Bikeranch hřebci (Ondráček, Rauchfuss, Kabrhel).

Černým koněm závodu je trojice Ruma Sport (Jakub Zemaník, Martin Haman a Jonatán Šrámek), která má na prvním úseku nejlepšího českého juniora na dlouhých tratích Jakuba Zemaníka z SSK Vítkovice.

Pozici největšího favorita potvrdil devatenáctiletý běžec minulý týden na závodě Běchovice – Praha, kde vyhrál mezi juniory a doběhl jako čtvrtý Čech v absolutním pořadí a třeba Radka Hübla porazil o 39 sekund.

Hrátky na vodě i na suchu 

„Počasí by mělo být příznivé, to znamená bez deště a s teplotou kolem patnácti stupňů. Tratě jsou sice zatím mokré a místy blátivé, ale voda v řece nestoupla, takže i když v posledních dvou dnech dost pršelo, brody budou úplně v pohodě. Na Templu to je tak maximálně do půli lýtek," informoval 
o stavu tras těsně před startem Tomáš Kutý.

„Tratě zůstaly stejné jako 
v loňském roce. Po loňských zkušenostech, kdy byl areál startu a cíle poprvé za loděnicí, se jen lehce upravují tak, aby se závodníci i diváci cítili lépe. Součástí závodu bude letos nově pumptrack, který 
v prostoru startu a cíle vyrostl a který okoření trať cyklistů. Bude to i zajímavé místo pro diváky, kde na krátkém úseku uvidí, jak si borci poradí 
s technicky náročnou pasáží," popisuje Tomáš Kutý závod.

Také letos je připraven bohatý doprovodný program, a to sportovního i kulturního charakteru.

Hrátky na vodě i na suchu, půjčovna seakajaku, programy pro děti, exhibice na kolech a samozřejmě i večerní after party s živou hudbou.

Štafetový závod bude jako tradičně odstartován v sobotu v pravé poledne. (mm, dk)