Český národní výběr v úvodním zápase ve čtvrtek sahal po senzační remíze na palubovce favorizovaného Maďarska, ovšem nakonec se vracel s prázdnou (20:24).

„Odehráli jsme celkem povedené utkání, a to zejména po taktické stránce. Nedařilo se nám ale v postupném útoku. Musíme uznat, že Maďarky jsou kvalitnějším celkem a mají i lepší fyzické dispozice,“ řekl Tkadlec, který k úspěchu v podobě postupu potřebuje s týmem skončit do druhého místa. Favority na tyto příčky jsou však Švédsko a právě Maďarsko.

„Jsem rád, že jsme si v bouřlivé maďarské atmosféře dokázali, že i na půdě soupeře umíme odehrát dobrý zápas a bude to určitě povzbuzením do nedělního zápasu se Švédskem,“ dodal kouč.

Přáli by si plnou halu

Reprezentační výprava se vrátila do Zubří v pátek odpoledne, kde ještě večer absolvovala trénink.

„Ten už byl zaměřený na nedělního soupeře Švédsko. Všechny hráčky jsou zdravotně v pořádku. Byl bych rád, kdyby i na naše utkání v Zubří přišla plná hala a vytvořila nám domácí prostředí,“ netají se jistě splnitelným přáním Jiří Tkadlec.

Proti Maďarsku hrály i olomoucké Tomečková s Hrbkovou

Do utkání s Maďarskem zasáhly i dvě hráčky olomoucké Zory. Romana Tomečková byla nejlepší střelkyní českého výběru, ze čtyř branek ale tři vstřelila z sedmimetrových hodů. Michaela Hrbková byla úspěšná jednou. (mb,mad)