Hanácký celek se v Čajkaréně představil už počtvrté. V předchozích bitvách dvakrát podlehl Nymburku a jednou Pardubicím. Ovšem Brno je soupeř z jiného těsta, což je v sobotním zápase jasně potvrdilo.

Svěřenci trenéra Predraga Benáčka měli potíže pouze v úvodech obou poločasů. Ani absence kapitána Lukáše Palyzy tým nezabrzdila – Olomoucko zvítězilo o 30 bodů.

„Jsme rádi, že jsme to tady konečně pokřtili vítězstvím. Doufám, že i příští zápas tady bude vítězný,“ prohlásil Marek Sehnal.

Nejlepším střelcem domácího celku se s 25 body stal Jiří Dedek, který proměnil sedm z devíti trojkových pokusů. Šanci ukázat se fanouškům v Olomouci ale dostali i hráči z lavičky.

Nejvytíženějším hráčem byl Marek Sehnal, který na palubovce strávil přes 30 minut. „Je to skvělé tady hrát, určitě to má něco do sebe. Je to jiné než v Prostějově, jsou tu jiní lidé, akorát fanoušky máme stejné, je skvělé, že za námi jezdí,“ děkoval za podporu.

BK Olomoucko si po třech prohrách v řadě připsalo v nadstavbové skupině A1 očekávané vítězství a v našlapané tabulce drží třetí příčku se stejným ziskem jaký mají Pardubice. Ve středu čeká hanácký celek těžká zkouška v Opavě a pak už play-off.

Olomoucké volejbalistky. Ilustrační foto
Krok od finále. Volejbalistky Olomouce přivezly z Prahy výhru

BK Olomoucko - egoé Basket Brno 96:66 (23:14, 49:32, 72:51)

Body Olomoucka: Dedek 25, Dunans 18, Goga 12, Douglas 10, Váňa 9, Sehnal 7, Bohačík 5, Norwa a Klepač po 4, Sychra 2. Střelba 2 b.: 36/22 – 30/11. Střelba 3 b.: 34/11 – 23/9. TH: 21/19 – 20/17. Doskoky: 49 – 25. Fauly: 23 – 22. Rozhodčí: Blahout, Linhart, Vošahlík.