Nástupnický tým navazující na tradici prostějovských Orlů v Novém Jičíně nezvládl první poločas semifinále proti Nymburku a musel se tak připravit na nedělní bitvu o bronz, která pro něj vyzněla vítězně.

„Vážím si toho moc, že jsem u toho jako hráč, když vzkříšený Prostějov a nový klub BK Olomoucko získal svoji první medaili. Pro nás je skvělé se už ve druhé sezoně poměřovat s těmi nejlepšími celky v lize. V těch medailových bojích chceme zůstat. Doufám, že zůstaneme zdraví, plní elánu a že nás neopustí hlad po úspěchu,“ prohlásil v pozápasovém televizním rozhovoru Lukáš Palyza, kapitán hanáckého celku, který od úvodu zápasu táhl tým za úspěchem.

Volejbalistky Olomouce (v oraznžové) porazily Přerov 3:0.
První ligová prohra. Olomoucké volejbalistky nestačily na Olymp

Proti Děčínu, který smolně ztratil semifinálový duel s Opavou, muselo BK Olomoucko dohánět ztrátu z úvodu, postupně se však k výborně hrajícímu Palyzovi připojily zahraniční opory a svěřenci trenéra Predraga Benáčka nakonec dosáhli na medaili.

„Tohle třetí místo v poháru uprostřed sezony je pro nás takové ocenění, které nám na ramena klade velkou zodpovědnost do dalších bojů. Budeme se snažit takhle pokračovat, abychom ve skupině A1 a poté v play-off potvrdili tyto dobré výkony,“ hlásil Lukáš Palyza.

KRKOLOMNÁ CESTA K MEDAILI

Cesta celku BK Olomoucko k medaili z Českého poháru byla složitá. Hanácký tým musel přejít přes Ostravu a Pardubice – v semifinále pak stál nejtěžší možná soupeř z Nymburku.

„V osmifinále jsme narazili na Ostravu venku a to byl strašně těžký zápas i po mentální stránce, protože jsme tam čtyři dny před tím hráli ligu a pak jsme tam museli vyhrát znovu. S Pardubice mi to bylo to samé – hráli jsme s nimi těžký zápas po Vánocích a za týden jsme je přivítali znovu doma v poháru. Cesta byla nesmírně těžká. Jediná kaňka byl nepovedený první poločas proti Nymburku, který nás naprosto převálcoval,“ shrnul vystoupení v poháru Lukáš Palyza.

Už ve středu se BK Olomoucko vrací do ligové reality a v zápase skupiny A1 nastoupí na palubovce Ústí nad Labem.

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 86:78 (17:23, 43:45, 74:64)

Nejvíce bodů:Douglas 21, Palyza 19, Mikulič 12, Pelko 8, M. Sehnal 7 - Carlson 13, Kroutil a Autrey po 12, Ježek 11, Šiška 10, Pomikálek 7.