Také z třídílného světového šampionátu mohl mít cenný kov. „Do Japonska na závěrečný závod jsme ale neletěli, protože chyběli finance. Po dvou závodech jsme ale byli třetí,“ upozornil otec úspěšného jezdce Jaroslav Popelka.

Matěj přitom v této sezoně absolvoval první rok v kategorii benjamin. Nečekaný byl proto už evropský titul na začátku sezony. „Jelo se už v květnu po pár závodech. Umístění do desátého místa bychom brali za úspěch. S evropským titulem jsme ale nepočítali. To bylo velké překvapení, což nás nakoplo do další sezony,“ říká Jaroslav Popelka.

Úspěšný začátek se projevil především v domácím šampionátu, kde jedenáctiletý biker kromě dvou druhých míst ve zbývajících závodech zvítězil. „Největším soupeřem byl Ondřej Šenk, který na mistrovství světa skončil druhý. V příští sezoně bychom chtěli požádat o výjimku o přeřazení do vyšší kategorie,“ přeje si Jaroslav Popelka.

Olomoucký biketrialista měl navíc nakročeno k medailovému umístění po dvou evropských závodech mistrovství světa. „Ve Španělsku jsme skončili třetí, což byla bomba, protože tady startovala celá špička. Japonsko jsme ale museli vynechat. Pro příští rok budeme muset sehnat nějaké sponzory,“ uvědomuje si Jaroslav Popelka.

Biketrialová sezona skončila o tomto víkendu závěrečným závodem mistrovství republiky v Brně. „Teď si dopřejeme rekonvalescenci. Máme ale výhodu v tom, že v zimě můžeme dvakrát až třikrát týdně trénovat v pavilonu na Floře,“ dodal Popelka.