„Průběžné první příčky si velmi vážím, protože mistrovský seriál WBC má rok od roku větší a větší kvalitu a každé vítězství má svou váhu. To platilo i tentokrát, kdy se jelo na úplně nové trati, která byla zejména po fyzické stránce velmi namáhavá. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ uvedl Pavel Čep, jenž má na svém kontě už druhé letošní vítězství v rámci šampionátu.Bez problémů jej uhájil i před českým reprezentantem Vlastimilem Hynčicou.

„Trať byla úplně nová, nevyjetá a hodně šlapavá a rovinatá. Dala mi pořádně zabrat. Měkký podklad nedovoloval udržet vyjetou stopu a jednou jsem se proto musel úplně zastavit. Tato chyba mě stála možnost bojovat o první místo a nakonec jsem se musel soustředit především na uhájení druhé příčky,“ přiznal sudoměřický jezdec, jenž dorazil do cíle s téměř čtyřvteřinovým mankem.

Přesto byl po závodě spokojený i on. Na stříbrnou příčku se totiž probíjel ze zadních pozic. Po úvodní čtyř rychlostních zkoušek mu patřilo až čtvrté místo. Jeho výkony však postupně gradovaly a vyústily ve výhru v posledním měřeném testu, která rozhodla i jeho nervy drásající souboj s lukovským Martinem Hoferkem. V cíli je dělily dvě a půl vteřiny. „Vše se rozhodlo až v samotném závěru. Do té doby jsem neměl nic jistého. I proto si druhého místa považuji. Stále totiž zůstávám ve hře o celkové prvenství,“ upozornil 30letý reprezentant, jemuž patří druhé místo i v absolutní klasifikaci celého seriálu.

Pátý díl Mezinárodního mistrovství České republiky v bikerally se přestěhuje v neděli 7. září do Otrokovic.

Výsledky:

1. Pavel Čep, 2. Vlastimil Hynčica, 3. Martin Hoferek, 4. Martin Kukulenka, 5. Michal Červenka, 6. Jiří Svak. Celkově: 1. Čep 94 bodů, 2. Hynčica 88, 3. Hoferek 70, 4. Červenka 68, 5. Pala 67.