Tatarkovič totiž bude startovat na zimním závodu ve francouzském lyžařském středisku Tignes. „Ve Francii se pojede fourcross na sněhu a startovat tady bude nejlepších třicet lidí ze Světového poháru,“ řekl olomouckýbiker.

Vzhledem knabité startovní listině má proto omotivaci postaráno. „Budu se snažit oco nejlepší výsledek. Na rozdíl od Světového poháru se jedná ojednorázový závod zaměřený hlavně na propagaci tohoto sportu, a tak bude atmosféra uvolněnější,“ poznamenal Tatarkovič.

Na horských kolech se po zasněžených lyžarských svazích již běžně jezdí, olomoucký biker však na tomto povrchu startuje jen občas. „Tak jednou dvakrát do roka. Pokud sníh není měkký a neboří se, není to velký problém. Jinak dají tyto závody zabrat,“ upozornil Tatarkovič.

Olomoucký jezdec bude vletošním roce závodit za nově vzniklou stáj Suzuki RB. „Jedním zhlavních impulzů pro tuto změnu bylo, že stávající tým Kona se rozpadl a začal jsem se poohlížet po novém týmu,“ upřesnil Tatarkovič.

Na rozdíl od předchozího týmu Kona Les Gets představuje Suzuki RB českou stáj. „Je to nový tým, ve kterém budu společně sbikrosařkou Janou Horákovou, jejímž cílem jsou olympijské hry. Já se budu ve Světovém poháru zaměřovat hlavně na fourcross, ale vČeském poháru pojedu isjezd,“ přiblížil svůj program.

Tatarkovič změnu vnímá pozitivně. „Je hlavně lepší komunikace slidmi unás, než si posílat maily do Ameriky,“dodal.

Ani ve změně značky kola žádný problém nevidí. „Rámy jsem si mohl vybrat, také komponenty jsou podle mých představ. Nové kolo pro mě nebude žádný problém,“ dodal Tatarkovič.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika