„Doufám, že jsem si tu smůlu vybral v letošním roce a v příští sezoně to bude lepší,“ věří olomoucký jezdec.

Rozhovor

 


* S hodnocení právě ukončené sezony asi nebudete příliš spokojen?

Určitě. Oproti minulému roku jsem měl větší ambice. Je to ale sport. Jednou se daří a jednou zase ne. Doufám, že jsem si smůlu vybral letos a příští rok bude lepší.

* Spousta závodů pro vás skončila ve čtvrtfinále. Všechno svádět na smůlu ale asi nemůžete?


Někde se stala zbytečná chyba jako třeba při mistrovství světa nebo finále světového poháru, kde jsem měl určitě na víc. V Rakousku zase nebyl diskvalifikován jezdec přede mnou, i když jeho špatné projetí branky bylo vidět na televizním záběru. Vdalších závodech jsem udělal chybu já.

* V letošním roce jste se chtěl zaměřit na mistrovství světa a Evropy, ale oba závody ve fourcrossu pro vás skončily devátým místem.

Mistrovství Evropy v Řecku mi připadalo jako pouťový závod. Nebyli tam žádní diváci, špatná organizace a lehká trať. Ve čtvrtfinálové jízdě se strhla strkanice, ze které jsem vyšel špatně. Z výsledku jsem byl zklamaný, i když nešlo o závod na vysoké úrovni. Na mistrovství světa jsem i přes chybu skončil v kvalifikaci pátý. V závodě ale už byla velká konkurence a ve čtvrtfinále jsem navíc zvolil špatnou taktiku. Dost mě to mrzelo. Vsoučasnosti je ale ve fourcrossu taková konkurence, že se nedá plánovat umístění. Jsou jeden, dva, tři lidi, kteří se dostávají do finále, ale na dalších místech se to dost míchá.

* Ve světovém poháru se vám letos podařilo do finále postoupit pouze v jednom případě v Kanadě. To představuje výrazné zhoršení oproti loňskému roku.

Určitě. Po minulé sezoně, v níž jsem skončil celkově třetí, jsem se chtěl udržet mezi nejlepšími třemi. Doufám, že příští rok bude lepší.

* Sezonu jste si zpestřil závodem v budapešťském metru. Už jste někdy startoval v podobném prostředí?

Jel jsem jeden závod v Bratislavě v centru města, který se nesl v podobném duchu. Ale v Maďarsku se jelo v metru, projíždělo se i vagony. Všechno se přenášelo na velkoplošné obrazovky venku, kde byla spousta lidí. Byla to velmi dobrá reklama pro náš sport.

* Sezona již skončila. Jaké plány máte pro zimní přípravu?


Do poloviny listopadu budu mít úplný odpočinek, ve kterém bude tělo relaxovat a regenerovat. Poté se začnu připravovat na další sezonu. Po novém roce chci vyrazit za přípravou do tepla do Španělska nebo Francie. Uvidíme, jaká bude zima. Jestli se bude moci jezdit i u nás.

* Jak pokročily vaše plány na bikepark v okolí Olomouce?

Budujeme v Hlubočkách dráhu, která bude sjízdná pro všechny. Zatím je vše předpřipraveno na příští rok. Vareálu bude jedna až dvě dráhy, zájemce bude na kopec vyvážet vlek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika