V italském Valmalencu museli jezdci bojovat s nepřízní počasí. „Tři dny tady byla bouřka. Trať se změnila v koryto potoka, a tak bylo důležité jízdu hlavně dokončit,“ přiznal Čep.

To se však olomouckému bikerovi nepodařilo. „Ve finále jsem jel přitom dobře. Na poslední problematické pasáži jsem ale spadl. Vjel jsem do hluboké drážky, která mě stáhla k zemi,“ popsal svou havárii.

Nebýt pádu, zřejmě by si připsal slušné umístění. „Těžko se to odhaduje. Výsledky jsem dosud neviděl, protože byly problémy s elektřinou. Asi bych ale skončil kolem desátého až patnáctého místa,“ poznamenal Čep.

Trať evropského šampionátu byla obtížná, ale vytrvalý liják podmínky ještě ztížil. „Trať měla převýšení 700 metrů. Navíc se změnila v koryto potoka, kde bylo víc vody než bahna. Blesk navíc uhodil do jedné lanovky. Nakonec jsem nahoru jeli jinou lanovkou a další část nás vyváželi auty,“ popisoval problémy.

Pavel Čep se nyní chystá na domácí šampionát, který o víkendu hostí Boží dar. „Mám reálnou šanci na medaili. Při Českém poháru ve Špindlerově Mlýně jsem ve stejné konkurenci skončil druhý,“ dodal Čep.

Mistrovství Evropy ve sjezdu na horských kolech:

Caspoggio in Valmalenco: Elite: muži: 1. Florent Payet (FRA) 2:30,76. 2. Damien Spagnolo (FRA) 0:02. 3. Nick Beer (SUI) 0:05. 4. Marco Milivinti (ITA) 0:07. 5. Ivan Oulego Moreno (ESP) 0:07. … 15. Šimon Charvát (CZE) 0:12. 21. Vlastimil Hynčica (CZE) 0:14. 25. Adam Vágner (CZE) 0:15. Ženy: 1. Sabrina Jonnier (FRA) 2:53,75. 2. Petra Bernhard (AUT) 0:07. 3. Floriane Pugin (FRA) 0:09. 4. Emmeline Ragot (FRA) 0:14. 5. Miriam Ruchti (SUI) 0:22.