Na zimu to však vůbec nevypadalo a početný peleton běžců se po startu těšil z pěkného, slunečného, téměř jarního počasí.

Zatímco začátek devítikilometrového krosu vedl po pěkném asfaltovém chodníku, spokojenost běžců trvala pouze do doby, kdy začalo stoupání v lesním úseku plného bláta a kaluží. To vedlo k mnoha pádům a do cíle dobíhali běžci ve značně zablácených maratonkách a někteří, kteří se na kluzkém terénu doslova vyváleli, i ve špinavém oblečení.

S nepříznivými podmínkami se nejlépe vyrovnal vítěz závodu Pavel Hrdina z AK Perná, který v cíli závodu u zdejšího hřbitova zaznamenal čas 38:50 min.

Na druhém místě skončil loňský vítěz Martin Poklop z Fortex Ski Moravský Beroun časem 39:28 min. a na bronz dosáhl časem 39:52 min. Pavel Dvořák z Biathlon Prostějov.

Mezi ženami se odvážilo 52 závodnic překonat nejvyšší vrchol Kosíř. Favoritem byla loňská vítězka olomoucká Petra Kamínková, která opět bezproblémově zvítězila časem 44:34 min.

O druhé a třetí místo bojovaly až do cíle Tereza Janošíková s Martinou Vévodovou.

Na cílové rovince více sil měla Janošíková, která zvítězila časem 45:54 min. o pouhé 4 vteřiny před svojí pronásledovatelkou.

Autor: Jaroslav Polák