Už první utkání Olomoucka v Čajkaréně se hrálo v bouřlivé kulise a nyní by na hvězdný Nymburk mělo dorazit diváků ještě víc.

„Do Olomouce jezdím rád. Hala je to útulná, diváci jsou blízko,“ pochvaloval si po premiéře v novém prostředí trenér Olomoucka Predrag Benáček.

S Pardubicemi jeho svěřenci prohráli o tři body, když v závěru málem dokázali stáhnout velký náskok soupeře. O víkendu si naopak Olomoucko připsalo těsnou výhru, když sedm vteřin před koncem sestřelil Svitavy přesnou dvojkou Jan Močnik.

Proti Nymburku se vítězství Olomoucka příliš neočekává, i když několik faktorů by mohlo hrát Hanákům do karet. Zaprvé oběma týmům už o mnoho nejde a hrát se bude především o sebevědomí před play-off, ve kterém Hanáci už jistě vyzvou Opavu.

Za druhé si Olomoucko při posledním vzájemném utkání dokázalo, že s úřadujícím mistrem může hrát otevřenou partii. V Nymburku totiž svěřenci Predraga Benáčka jako první tým v sezoně dokázali nasázet obhájci titulu stovku.

„Vůbec bych se nezlobil, kdyby se nám opět povedlo něco podobného,“ usmíval se před zápasem srbský trenér.
V předchozím kole se navíc ukázalo, že i Nymburk je v české lize k poražení, když o víkendu prohrál v Pardubicích. V tom ale Benáček výhodu nevidí, ba naopak.

„Po předchozí porážce půjde náš protivník na palubovku s maximální koncentrací,“ uvědomuje si zkušený stratég.
Klíčem k úspěchu podle něj bude dobrá obrana, tak aby v závěru utkání bylo ještě o co hrát.

„Důležité je, abychom se dostali do vyrovnané koncovky. Bez toho nejde vyhrávat. Někdy nám chybělo i štěstí, ale to se jednou musí přiklonit i na naši stranu, pokud mu půjdeme v obraně naproti,“ podotkl trenér Olomoucka.

Atraktivní utkání začíná v Čajkaréně v 18 hodin.