Na palubovku jednoho z outsiderů první ligy jel tým Olomouce s jasnými cíli: ukončit špatnou sérii a odlepit se z posledního místa tabulky. To se však nepovedlo, basketbalisté Vysočiny hanácký celek přehráli i díky vysokému procentu úspěšné střelby zpoza perimetru.

Jihlavský celek od samého začátku soupeře přehrával a především skvěle střílel. V první čtvrtině domácí nasázeli třicet bodů, po poločase bylo skóre 54:30. Ani ve druhém poločase se jihlavská kanonáda nezastavila, po třech čtvrtinách byl rozdíl ve skóre 39 bodů (84:45) a o vítězi bylo jasno. Domácí sice v poslední periodě polevili, přesto se mohli radovat z jasné výhry 92:64.

Domácí nasázeli deset trojek, naopak hosté byli úspěšní pouze třikrát. Střelecký prapor Hanáků tentokrát drželi Petr Andres (16 bodů) a Jakub Sedlák (14 bodů).

V dalším zápase první ligy Basketbal Olomouc přivítá Karu Trutnov. Utkání 16. kola vypukne na palubovce olomoucké Čajkarény v neděli ve 14 hodin.

BC Vysočina – Basketbal Olomouc 92:64 (30:19, 54:30, 84:45)

Body: Vach a Fröhde 21, Novák 19, Číha 10, Krajcigr 9, Knetl 7, Dáňa a Dokulil 2, Sláma 1, Sedmík, Burian a Neumann 0 – Andres 16, Sedlák 14, Kozák 11, Harčár 9, F. Pekárek 7, Melski 5, Jílek 2, Kurfürst, Schuster a Bittman 0. Střelba 2 b: 59/25 – 45/22. Střelba 3 b: 27/10 – 19/3. TH: 17/12 – 16/11. Rozhodčí: Komprs, Vyplel.