„Nebyli jsme bez šancí, ale hlavně na začátku zápasu se nám nedařilo při střelbě. Neproměnili jsme snad šest otevřených střel a pustili soupeře do dvouciferného vedení. Ústí toho mohl nepokazilo, ukázalo, že má dobrý tým," říkal po zápase kouč Hanáků tihomir Bujan.

Hosté měli na začátku zápasu velké problémy v obraně. Především se nestačili vracet na vlastní polovinu po nepřesných střelách a inkasovali snadné koše. Především z tohoto důvodu prohrávali v 7. minutě dvouciferným rozdílem 10:20, a přestože v první čtvrtině nasbírali hned osm útočných doskoků, prohrávali na jejím konci 21:29.

Ve 12. minutě Olomoucko snížilo na 26:29 a zdálo se, že může skóre obrátit. Mohlo se to podařit, kdyby se střelci netrápili při střelbě z dálky. Prvních devět trojkových pokusů v utkání skončilo maximálně na obroučce, uspěl až Motten v 19. minutě, kdy korigoval na 35:47. Poločas nakonec hosté prohráli o třináct bodů – 39:52.

Po návratu z kabiny se střelci Olomoucka zlepšili, během prvních pěti minut proměnili tři trojky a snížili na 50:60. Vyrovnanou partii hráli také v následujících minutách, hráči Ústí nad Labem ale na jejich body dokázali pokaždé odpovědět a dvouciferný náskok, konkrétně 76:64, před začátkem poslední čtvrtiny udrželi.

„Šance na obrat tam byly. Klíčová však byla trojka soupeře na úplném konci třetí čtvrtiny, kterou jsme neměli dopustit. V obraně jsme udělali hodně chyb, které vyplynuly z menší koncentrace. Ústí nás trestalo i z rychlého protiútoku, po kterém dalo třicet snadných bodů.

Hokejisté HC Olomouc (v červeném) proti Bílím Tygrům Liberec.
VIDEO: Konec trápení! Mora doma ulovila Tygra dvěma přesilovkami

O zbytek naděje na zvrat střetnutí přišli Hanáci v rozmezí 31. a 35. minuty. Sluneta po třech trojkách v řadě navýšila svůj náskok na 93:73, tři a půl minuty před koncem pokořila hranici stovky a uštědřila hostům sedmou porážku v sezoně.

„Energie jsme měli dostatek, což potvrzuje dvanáct získaným míčů. Stejně to nestačilo.Nadějný výkon podal Marek Welsch. Především při bránění byl pro soupeře nepříjemný. Má agresivní styl, kvůli tomu jsme jej brali. Musí se pochopitelně s týmem sehrát, má ale dobrou perspektivu," uzavřel Tihomir Bujan.

Příští zápas čeká hráče Olomoucka už ve středu 23. listopadu, kdy se vydají v rámci základní skupiny Alpe Adria Cupu do slovinské Ilrije. O tři dny později je pak už čeká desáté kolo NBL, ve kterém budou hostit lídra tabulky z Děčína.

Sluneta Ústí nad Labem - BK Redstone Olomoucko 109:89 (29:21, 23:18, 24:25, 33:25)

Body: Pecka 30, Martin 29, Svejcar 19, Hicks 11, Johnson 10, Dailey 8, Karlovský 2 - Moten 20, Kněževič 19, Heinzl 13, Feštr 12, Halada 11, Williams 10, Welsch 4. Trojky: 12/25:8/22. Trestné hody: 13/21:15/20. Doskoky: 42:35. Rozhodčí: Kučírek, Scholze, Melichárek.