Basketbal Olomouc se intenzivně připravuje na blížící se start sezony. Ta pro ně odstartuje 18. září v Havířově a o týden později se Hanáci představí na domácí palubovce. Generálka na ligu vyšla náramně.

Druhého ročníku mezinárodního turnaje se zúčastnily celky Basketbalu Olomouc, BC Vysočiny, BK Opavy „B" a UKJ Mistelbach.

V prvním sobotním zápase přehrál Mistelbach hráče ze Slezska 
a ve druhém utkání rozdrtil domácí Vysočinu poměrem 89:56.

Kouč Vlado Paunovič se musel vyrovnat s absencí tří hráčů. Chyběl Eugeniu Scripcaru, Jan Kozák a Marek Sehnal.

V neděli se nejprve odehrál souboj o třetí místo, ve kterém Vysočina přehrála Opavu. Po obědě čekal na Hanáky silný soupeř, který je na špičce druhé nejvyšší rakouské ligy.

Domácí do utkání vstoupili rozpačitě a rázem prohrávali 8:0. Mistelbach držel vedení takřka celou první půli zápasu, po dvaceti minutách však již na tabuli svítil výsledek 39:38 pro domácí. Druhá půle byla neméně dramatická a rozdíl ve skóre byl jen těsný.

Oba celky urputně bojovaly až do závěru. Tam se podařilo Dedkovi a Petru Andresovi v důležitých chvílích střelit koš za tři body a i díky tomu získal Basketbal Olomouc cenný skalp soupeře poměrem 92:84 a ovládl celý turnaj. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Sedlák.

„Turnaj splnil svůj účel. Viděli jsme v Olomouci velmi kvalitní basketbal a jsem rád, že jsme turnaj vyhráli. Obě utkání ukázala, na čem musíme ještě zapracovat. Na naší hře ale bylo více pozitivních věcí než negativ," sdělil své dojmy šéf klubu Michal Pekárek.

BASKETBAL OLOMOUC – UKJ MISTELBACH 92:84 (39:38)

Sestava a body Olomouce: Dedek 25, Andres 24, Sedlák 21, Moravec a Pekárek 7, Pěnička 6, Choleva 2, Schuster, Jurka, Šupák. Trenér: Vladimir Paunovič.

(spo)