Po dvou porážkách ztratily sérii v poměru 1:3 a minimálně na rok si od nejvyšší soutěže odpočinou.

SK UP Olomouc - BK Strakonice 59:80 (14:24, 26:51, 39:68)

V sobotním utkání nebylo ve hře domácích hráček nic, co by fungovalo. Už od začátku nabíraly na své soupeřky ztrátu a bylo to především rozdílnou obranou. Navíc nejlepší hráčka Olomouce Steffanová si sedm minut před koncem zvrtla kotník. "V tlaku utkání jsme nebyli schopni udělat ani ty jednodušší kombinace," řekl zklamaný kouč SK UP Štěpán Válek.
Nejvíce bodů: Vacová 11, Lechnerová 10 - Ovsíková 25, Drachovská 15, Podskalská 13, Urbanová 12. Rozhodčí: Vrážel, Holubek. TH: 20/15:17/13. Fauly: 18:18. Trojky: 10/2:13/7. Doskoky: 31:30. Diváci: 180. SK UP: Vacová 11, Lechnerová 10, Šípová a Punčochářová 8, Polášková a Chernyi 6, Drábková a Steffanová 4, Kocfeldová 2, Svobodová, Horáková, Procházková. Trenér Štěpán Válek.

SK UP Olomouc - BK Strakonice 66:73 (23:12, 38:29, 45:56)

Zranění v nedělním pokračování nepustilo Steffanovou na hřiště, přesto to byly domácí hráčky, které byly dlouho lepším týmem. V průběhu druhé čtvrtiny dorostl náskok až patnácti bodů. O vedení domácí přišli po poločase. Strakonice otočily na 28:42. Až do konce se Hanačky bily jako lvice, ovšem na méně než pětibodovou ztrátu (56:61) už se soupeřkám nepřiblížily. "Soupeř vyhrál zaslouženě. Vedení jsme ale ztratili vlastními chybami," věděl trenér SKUP Štěpán Válek.
Nejvíce bodů: Vacová 18, Lechnerová 14 - Urbanová 21, Podskalská 16, Ovsíková 14. Rozhodčí: Zachara, Hruša. TH: 20/13:24/23. Fauly: 22:24. Trojky: 6/3:17/4. Doskoky: 32:25. Diváci: 160. SK UP: Vacová 18, Lechnerová 14, Polášková 11, Horáková 10, Šípová 8, Kocfeldová 3, Punčochářová 2, Chernyi, Procházková, Drábková, Svobodová, Steffanová. Trenér Štěpán Válek.