Po úvodní nervozitě se domácí ujali vedení, které drželi po většinu utkání a nakonec zvítězili 76:65. Další olomoucký zástupce v první lize, SK UP, prožil obnovenou premiéru v první lize. Univerzitní klub podlehl SKB Zlín 67:93.

Hned čtyři hráči základního kádru loňské sezony nezasáhli do úvodního duelu BK Olomouc. Trojice Luboš Moravec, Petr Andres a Marek Sehnal již v klubu nepůsobí a nejvýraznější postava domácích Jakub Sedlák je zraněný.

I tak domácí přesvědčili, že omlazení kádru a zejména poctivá příprava se vyplatily. Hosté se na úvod prezentovali hned třemi koši za tři body.

Domácí to však nesrazilo na kolena a postupně se dotahovali, až se v 6. minutě poprvé ujali vedení 12:10. První čtvrtina skončila poměrem 21:19. Také ve druhé části hry bylo skóre vyrovnané. Domácí sice vedli již o 8 bodů, ale po půlce hry svítilo na tabuli skóre 38:34. Hanáci zachytili úvod třetí části hry a šli do vedení 42:36.

Silné Pardubice však bojovaly a dotáhly se na jeden bod – 43:42. Mladí hráči domácích však nepodlehli tlaku a nervozitě a zase šli do trháku až na 50:42. Obraz hry byl však stále podobný a třetí čtvrtina skončila takřka vyrovnaně 50:49 a schylovalo se k pořádnému dramatu.

V poslední desetiminutovce si svěřenci Michala Pekárka opět vybojovali náskok sedmi bodů, který však houževnaté Pardubice znovu stáhly na 58:57. V této fázi hry byly důležité momenty koš Filipa Pekárka a poté série osmi bodů Jirky Dedka, který utkání rozhodl.

Drama se nekonalo

Drama se na závěr nakonec tedy nekonalo a Basketbal Olomouc slaví první dva body proti silnému soupeři, který v nové sezoně zřejmě příliš proher mít nebude.

„V prvním zápase jsme vyhráli, což považuji za důležité. Máme mladé mužstvo, někteří hráči hráli první zápas v první lize a hned proti silnému soupeři. Předvedli jsme bojovný týmový výkon," ocenil trenér Olomouce Michal Pekárek.

„V první půlce jsme si soupeře nepohlídali při střelbě za 3 body, ale poté jsme zlepšili obranu, což se hned projevilo. Dnes to byl asi čtvrtý zápas v řadě, ve kterém jsme dostali kolem 60 bodů, což potvrzuje naši strategii – vycházet zejména z dobré obrany," těšilo kouče hanáckého týmu.

„Za nejdůležitější považuji, že hráči nepanikařili, když soupeř několikrát dotáhl slibně se tvořící náskok. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Jirka Dedek, který zejména v poslední pětiminutovce rozhodl o našem vítězství," zhodnotil Pekárek.

Dnes čeká jeho tým souboj na půdě Havířova, SK UP Olomouc míří do Šlapanic. (spo)