Svěřenci kouče Michala Pekárka chtějí úspěšně vstoupit do sezony, ve které budou mít za cíl bojovat o play-off.

Po loňské zahajovací sezoně prodělal olomoucký kádr několik změn.

Velkou posilou je příchod urostlého pivota Jakuba Sedláka, který v uplynulém ročníku v olomouckém klubu pouze hostoval. Přesto se stal velkou oporou mužstva a nejlepším střelcem celé soutěže. Nyní bude Sedlák kmenovým hráčem kapitánem celku Basketbal Olomouc.

Pokračovat bude i další opora z minulé sezony, rozehrávač Petr Andres, který bude i nadále hostujícím hráčem. Hostování naopak končí Pavlu Harčárovi s Radkem Vévodou.

Mezi další posily patří zkušený Eugen Scripcaru z SK UP Olomouc. Z Trutnova přišel talentovaný Jan Dolejší a z Ostravy reprezentant do 20 let Adam Choleva.

Na Hané si dále hodně slibují od mladíků Kamila Šína s Lukášem Veselým.

Trenér Michal Pekárek věří, že jeho tým přes léto dobře posílil a dosáhne na kvalitnější umístění než v zahajovací sezoně.

„Jsme o něco zkušenější, víme, co nás čeká, a rozhodně budeme chtít bojovat o play-off," říká olomoucký lodivod, který si pochvaloval i vítěznou turnajovou generálku v Šumperku.

Na diváky v Čajkaréně při domácích zápasech také letos čeká doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny.

„Chceme bavit diváky nejen basketbalem, ale i zábavou a krásnými cheerleaders," láká trenér Michal Pekárek před úvodním duelem nové sezony.