V Olomouci nastoupil tým z nejvyšší soutěže Valosun Brno a pak také tým hrající pod hlavičkou záložního týmu pražského euroligisty USK. V jeho sestavě ale nechybělo několik hráček prvního týmu, a tak nebylo překvapením, když si Pražanky po dvou výhrách odvezly vítězný pohár. „Turnaj jsme využili k ověření herních předpokladů nových hráček, zkoušeli jsme různé varianty a časté střídání mělo vliv na sladěnost výkonu. Ukázala se největší mezera v sestavě a to, že chybí konkurence pod košem,“ shrnul jednodenní akci trenér Svatopluk Horák.

Olomoucké basketbalistky se v minulé sezoně rozloučily s nejvyšší soutěží, což znamenalo i faktické rozpuštění týmu. Nejlepší střelkyně ligy Steffanová odešla do Hradce Králové, Punčochářová do Strakonic, Polášková s Pecháčkovou do Francie, tým opustila i ruská pivotka Jelena Chernyi a Eliška Lechnerová ukončila aktivní činnost.

„Po odchodu šesti hráček je družstvo je ve stádiu znovutvorby. Mělo by se opírat o hru Vacové, Procházkové a Horákové, které hrály v ligovém týmu i loni. Po vyléčení dlouhodobého zranění by se k nim měla připojit i Radka Hůlková. V týmu zůstala ještě Drábková, Svobodová, Stupňánková a Huňková,“ nastínil současný stav kouč.

Výsledky: USK Praha B – Valosun Brno 78:63, SK UP Olomouc – Valosun 63:83 (19:28, 19:25, 16:10, 9:20), SK UP – USK B 59:70 (8:20, 13:26, 15:16, 23:8).
Konečné pořadí: 1. USK Praha B 4 body, 2. Valosun Brno 2, 3. SK UP Olomouc 0.