Jihočešky si cílevědomě došly pro dvě výhry, které znamenají vítězství v sérii 3:1. Vysokoškolačkám nevyšlo především třetí utkání, už v poločase ztrácely pětadvacet bodů. "Otázka je, jestli to bylo jen nasazením, nebo nekoncentrovaností. Ale na to já nevěřím, protože na obou věcech jsme pracovali velmi usilovně. Problém byl v tom, že tentokrát hráčky nebyly schopné v tlaku, který na ně byl, dělat jednoduché kombinace," shrnul utkání zdrcený trenér Štěpán Válek a pokračoval: "Především v prvním poločase, kdy se utkání rozhodlo, jsme dali soupeři několik vniků zadarmo. Celkovou charakteristiku utkání odráží úplně první přihrávka pod koš Šípové, kdy místo toho, aby byl z toho koš, byl ztracený míč. A to je to, co nás zlobí celou sérii," dodal trenér Válek.

Do nedělního čtvrtého pokračování navíc přišel o nejlepší střelkyni Steffanovou, která si sedm minut před koncem zvrtla kotník. Tváří v tvář vyřazení ale ze sebe Vysokoškolačky dostaly to nejlepší a v prvním poločase nedaly soupeřkám kyslík. Třetí čtvrtinu ale Strakonice vyhrály 27:7 a bylo po utkání. "Soupeř vyhrál zaslouženě. Vedení, které jsme měli, jsme vlastními chybami ztráceli. V závěru poločasu jsme situace tři na jednu a následně i tři na dvě nedokázali zakončit a těmito chybami jsme se potom dostávali dolů. Nástup do druhého poločasu byl katastrofální, náskok se ztenčil a v další části se potom ukázalo, kde je vyšší kvalita. Musím sportovně uznat, že byla na straně soupeře, a já mu gratuluji k zaslouženému vítězství," dodal trenér Štěpán Válek.

Stejně jako loni, i letos olomoucké hráčky nedokázaly uspět v baráži o udržení v nejvyšší soutěži. Jenže zatímco před letošní sezonou odkoupil klub práva od Sokola Nusle, tentokrát se zřejmě druhé lize nevyhne, protože Ústí nad Labem hodlá svého práva ke startu v ŽBL využít. "Proti nám stál daleko kvalitnější ligový celek, zatímco my jsme spíš nejlepší druholigový tým, byť hrající nejvyšší soutěž. Je potřeba si uvědomit, že v sérii neprohrál jen tým, ale celý klub. Protože jestli má soupeř možnost sáhnout pro posilu do dorostu, tak já mu k tomu tleskám. My se zatím v našich mládežnických kategoriích jen rozkoukáváme. Bude nám pár roků trvat, než si takovou kvalitu budeme schopni vychovat a vytvořit mezi nimi nějakou kontinuitu, která nám katastrofálně schází," ví dobře trenér SK UP Štěpán Válek.