Tým složený převážně ze studujících odchovanců a doplněný několika talenty z Prostějova se nedokázal přinutit k bojovnějšímu výkonu. Jasný sestupový směr se podařilo prosvětlit jiskérkou naděje na udržení až o uplynulém víkendu, kdy Vysokoškoláci trochu nečekaně dokázali porazit druhou Plzeň na jejím hřišti.

TJ Vyšehrad - SK UP Olomouc 75:64 (19:18, 38:32, 56:43)


Žádné zázraky se od Olomouce nečekaly na palubovce Vyšehradu, který patří ke špičce druhé nejvyšší soutěže. A přece k němu nebylo daleko. I když Hanákům chyběl ligou protřelý Novák, který už se s týmem rozešel, a první rozehrávač Černošek vytížený pracovně, přesto se dokázali držet favoritovi na dostřel po celé utkání.

Pod košem využili svůj neobvykle velký počet minut Štrubl s Langsteinem, družstvo dokázal třemi trojkami podpořit i Jurečka. Výhru odvála hluchá pětiminutovka ve třetí čtvrtině, v poslední desetiminutovce se sice dokázali hosté dostat na šest bodů, ale to už bylo vše.

„Hráli jsme převážně s mladými hráči, kteří tentokrát tvrdě pracovali. Konečně jsme začali bojovat a podali jsme týmový výkon,“ oddechl si i přes porážku trenér SK UP Zbyněk Korčák.

Nejvíce bodů: Hemmy 19, Mařík 16 - Jurečka 13, Vaňák 12. Rozhodčí: Komprs, Beneš. Fauly: 19:22. TH: 20/11:15/9. Trojky: 4:9.
SK UP: Jurečka 13, Vaňák 12, Helekal 11, Langstein 10, Sigmund 6, Štrubl 5, Rubecký 3, Hein 2, Dokoupil 2, Sedláček. Trenér Zbyněk Korčák.

 

Basket Západ - SK UP Olomouc 79:86 (16:24, 45:47, 61:55)


Na sobotní dobrý výkon navázali Vysokoškoláci o den později v Plzni. Basket Západ - tým vzniklý fúzí Domažlic s Plzní, zatím plní svůj účel a do neděle byl se dvěma porážkami druhý. Hosté předvedli už poněkolikáté skvělý vstup do utkání a ještě v poločase vedli o dva body.

Po přestávce se nevyhnuli tradičnímu kolapsu, po třech čtvrtinách ale ztráceli hratelných šest bodů, vše se tedy rozhodlo v poslední části. Tu urvali Olomoučtí v poměru 18:31 a ukázali, že po hřišti nemusejí jen pocházet bez zájmu o výsledek.

„Konečně si hráči uvědomili, že musejí bojovat. Pokud budeme hrát takto, tak ještě není záchrana ztracená,“ myslí si trenér Korčák a přidal rozbor: „Před námi jsou tři týmy, které mají pět výher, a celý spodek je vyrovnaný. Každý zápas je ale teď pro nás hodně důležitý,“ řekl Deníku trenér SK UP Zbyněk Korčák.

Nejvíce bodů: Modr 21, Kovanda 19 - Dokoupil 21, Helekal 18, Rubecký 16. Rozhodčí: Heidrich, Šmíd. Fauly: 23:25. TH: 32/22:33/20. Trojky: 5:10.
SK UP: Dokoupil 21, Helekal 18, Rubecký 16, Vaňák 14, Jurečka 7, Štrubl 6, Langstein 3, Sigmund 1, Hein, Sedláček. Trenér Zbyněk Korčák.


Druhý víkend po svátcích budou Vysokoškoláci hostit Chomutov a Litoměřice.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika