Posledními dvěma kapkami byly víkendové zápasy čtrnáctého a patnáctého kola.

SK UP Olomouc - BK Tábor 46:56 (15:15, 24:30, 32:38)

Jako za starých ligových časů si mohly připadat domácí hráčky, protože proti nim vyběhl téměř kompletní tým, který nastupuje za Slovanku v české nejvyšší soutěži, tedy Trocall ŽBL. I tak se ovšem Vysokoškolačkám dařilo v obraně, když zvládly udržet soupeře na méně než šedesáti bodech.

Směrem dopředu se jim dařilo předvádět rychlou hru, ovšem stejně jako v minulých zápasech však trpěla jejich produktivita.

„Bohužel jsme stejně jako v celé sezoně měli malou úspěšnost především zpod koše,“ přiznal trenér družstva SK UP Olomouc Svatopluk Horák.

SK UP: Horáková 11, Svobodová 10, Hůlková 8, Stupňánková 7, Rozhina 7, Golová 2, Kleinová 1, Procházková, Huňková, Fridrichová. Trenér Svatopluk Horák.

SK UP Olomouc - USK Praha Junior 66:79 (14:22, 23:43, 41:61)

O porážce s juniorkami USK se rozhodlo už v prvním poločase. Především ve druhé čtvrtině si hostující hráčky dělaly na hřišti, co chtěly.

Domácí střílely z nepřipravených pozic a nedokázaly donutit soupeřky k faulům, navíc ani v obraně nedokázaly vytvořit na USK potřebný tlak. Přesto se ještě dokázaly zázračně zvednout. V poslední čtvrtině snížily trojkami i rychlými brejky na 59:66, to už ale bylo vše.

„Rozhodla už první půlka, kdy jsme neubránili útočné doskoky Peckové. Ve druhém poločase už se nám dařilo předvádět stoupající tendenci naší hry, ale v okamžiku, kdy jsme se dostali na dosah, byly některé situace sporně posouzeny,“ litoval trenér Horák.

„Dvě porážky pro nás znamenají pád na dno a následně odraz ode dna. Výkon se zlepšuje, obranná fáze, součinnost v útoku. Věřím, že přidáme další výhry v nástavbové části a podaří se nám zachránit,“ dodal.

SK UP: Rozhina 12, Hůlková 12, Horáková 11, Fridrichová 10, Huňková 9, Stupňánková 6, Svobodová, Golová a Kleinová po 2, Procházková, Drábková, Pavlíková. Trenér Svatopluk Horák.