Důvodem je sloučení dvou brněnských klubů Expressu a Hrochů, volné místo v extralize tak zaplní právě olomoučtí Skokani.

„Dnes už to je konečně černé na bílém. Baseballová extraliga zůstává v Olomouci,“ prohlásil trenér Skokanů Václav Voják.

Loni šestý celek extraligy MZLU Express Brno se nepřihlásil do žádné z celostátních soutěží a hanácký tým tak dostal vánoční dárek o dva dny dříve.

„Bereme to tak. Byla by škoda, kdyby se tady extraliga nehrála, věříme, že to pro hráče bude určitý impulz,“ říká Voják.

Tým Skokanů závěr loňské sezony nezvládl. Baráž s Olympií Blansko prohrál poměrem 3:2 na zápasy, což znamenalo sestup do Českomoravské ligy, která svojí kvalitou za extraligou výrazně zaostává.

„Na posezonní schůzce s hráči ale vyplynulo, že všichni až na jednoho chtějí v Olomouci dál pokračovat a vybojovat extraligu zpět. I ti zkušení hráči byli ochotni zůstat v týmu a bojovat v Českomoravské lize,“ těšilo Vojáka.

Ten teď věří, že se hráči nabídnuté šance chopí a v nové extraligové sezoně se jim povede lépe než v posledních dvou sezonách.

„Budeme se o to snažit. Všechno bude ale záviset na dotacích a dalších okolnostech,“ dodává na závěr kouč Skokanů, extraligového týmu pro sezonu 2012.

Úsčastníci extraligy 2012: Technika Brno: Draci Brno, Kotlářka Praha, Eagles Praha, Arrows Ostrava, Cardion Hroši Brno, Olympia Blansko, Skokani Olomouc.