Zánovní areál na Lazcích byl vybrán jako jedno z dějišť akademického mistrovství světa. Zatím ale není jisté, zda se podaří na akci zajistit finance.

Akademické mistrovství světa se pořádá ve dvouletých intervalech a uskuteční se teprve počtvrté. V roce 2002 byla pořadatelem prvního šampionátu italská Messina, o dva roky později se hrálo na Taiwanu, loni v kubánské Havaně a pro rok 2008 byla jako pořadatel vybrána Česká republika.

Česká baseballová asociace vybrala čtyři města, ve kterých by se měl šampionát ve dnech 17. až 27. července příštího roku odehrát.

Centrem by se měl stát nový Městský stadion v Brně, vybudovaný nákladem čtyřiašedesáti milionů korun a slavnostně otevřený na podzim, a kromě Olomouce by se mělo hrát i v Ostravě a pravděpodobně i v Chocni.

Výběr pořádajících měst ovšem ještě není jistý. „Předseda baseballové asociace Petr Ditrich mi řekl, že s Olomoucí jako dějištěm šampionátu počítá,“ potvrdil předseda olomouckého baseballového klubu Václav Voják, zároveň ale dodal: „potřebujeme znát rozvahu celé akce. Pak budeme moci zjišťovat, jestli je do toho město a kraj ochotno investovat, protože pokrýt takovou akci z prostředků klubu je nemožné,“ vysvětlil.

Rozpočet celé akce by ale zřejmě neměl být astronomický, veškeré zázemí turnaje by totiž mělo být mimo Olomouc. „Nemáme zájem o ubytování žádného z týmů, ty by měly do Olomouce ke svým zápasům jen dojíždět,“ prozradil ještě Václav Voják.

Podle předběžného plánu by se diváci mohli těšit na osm utkání. „Na našem hřišti by se mělo skutečně odehrát osm zápasů, z toho v jednom by měla hrát česká reprezentace,“ dodal předseda olomouckého klubu.