„Je to nejlepší umístění v historii,“ potvrdil předseda oddílu Václav Voják. „Začátek sezony byl výborný, pak ale bylo jasné, že to musí skončit. Tým vedli tři mladí kluci a časem měli mezi sebou třenice,“ připomněl Voják fakt, že trenérskou práci si téměř celou sezonu obstarávali hráči sami.

Absence kouče ale nebyla jediným personálním problémem. I když po změně herního systému odpadly náročné triply, tedy tři utkání během víkendu, pociťoval tým nedostatek kvalitních nadhazovačů.

„Úplná slabina to nebyla, Vojta Holický s Lukášem Veselým házeli celý rok velmi dobře. Navíc v průběhu sezony pomáhali Šimek s Kohoutem béčku v postupu do druhé ligy. Samozřejmě, hodně se projevil odchod Martina Schneidera, vždyť letos byl nejlepším nadhazovačem Draků. Pokud by zůstal, vypadalo by to asi jinak,“ přemýšlel předseda klubu. „Každopádně se chceme na postu nadhazovače posílit. Ať už hráčem ze zámoří, nebo mladým šikovným z Českomoravské ligy,“ podotkl.

Před začátkem sezony zněly z klubu optimistické hlasy slibující Skokanům pozici v první čtyřce. I když z prvních osmi utkání Skokani pět vyhráli a drželi se nahoře, ve zbývajících dvaceti kolech přidali už jen tři výhry.

„Myslím si, že máme na víc a nereálné úvahy to nebyly. Ukázalo se, že máme tým plný dobrých individualit, které mají schopnosti se v první čtyřce pohybovat. Musíme si ale uvědomit, že snad až na Němce s Kužmou mají všichni kolem jednadvaceti let. To, co jim chybí, je tedy disciplína,“ myslí si Václav Voják.

Tu poslední chybějící přísadu by měl Skokanům přinést Kanaďan Brad Kropinak, který by měl tým přes zimu připravit na další sezonu a v ní ho vést jako kouč.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika