Skokani odehráli na severu Čech úvodní dva zápasy série hrané na tři vítězná utkání. Na Hanou se vrátili s vyrovnanou bilancí 1:1.

Důležitější je ale pro ně fakt, že už v sobotu mohou v případě dvou domácích výher slavit záchranu extraligové příslušnosti.

Podle trenéra a zároveň hráče olomouckého týmu Vojtěcha Holického by to neměl být nepřekonatelný problém.

„Je tam vidět velký rozdíl, prakticky ve všem. Jsme na tom lépe, co se týče nadhozu, máme rychlejší ruce, pálíme dál,“ všiml si.

„Rozhodně si na Jablonec doma věříme, ten první zápas byl zbytečným zaváháním, které už nesmíme dopustit,“ burcuje.

V sobotním klání totiž jeho svěřenci a spoluhráči prohráli s ambiciózními jabloneckými Blesky 9:10. „Byla to moje chyba,“ kál se Holický.

„Zápas pro nás začal dobře, v první směně jsme uhráli čtyři body, měli nádherné odpaly, ale pak jsme polevili. Já šel zápas dohazovat a házel jsem nejhůř, jak to šlo,“ nešetřil sebekritikou hrající olomoucký kouč.

Druhé utkání už bylo jasně v režii Skokanů, kteří jej ovládli poměrem 8:4. „Od 1. směny jsme dělali body. Nadhazoval Kuba Černík a vedl si naprosto suverénně,“ chválil zkušeného plejera Holický.

Z jedné porážky na jabloneckém Ash Fieldu si nechce dělat hlavu. Ostatně 1:1 je to i v druhé barážové sérii mezi Arrows Ostrava a Tempo Titans Praha.

„Nemám o tom žádné zákulisní informace, ale myslím si, že velkou roli hraje rozehranost. Zatímco týmy z Českomoravské ligy mají za sebou play off a hrály neustále, my měli tři měsíce volno,“ připomíná Holický, že Skokanům skončila sezona už na začátku července.

„Čekali jsme jen na tyto zápasy, abychom uzavřeli zpackanou sezonu. Pro ně to je naopak vrchol sezony. Navíc proti sobě hrají týmy, z nichž jeden celou sezonu prohrával, druhý jenom vyhrával, takže to asi taky přidá. I proto musíme dát do domácích zápasů v sobotu všechno, Jablonec se jen tak nevzdá,“ varuje Holický.

Barážová série bude pokračovat v sobotu na lazeckém baseballovém stadionu. První utkání začne v 11.00, druhé, už možná rozhodující, ve 14.00.