Je to zhruba měsíc, co se sedmadvacetiletý Ondřej Bank ve stočtyřicetiki­lometrové rychlosti zřítil na obávané sjezdovce Hahnenkamm v rakouském Kitzbühlu a natřikrát si zlomil pravou nohu.

„Já do Jeseníku přijel také proto, že jsem zde měl domluvený intenzivní kurs angličtiny. Ale jsem moc rád, že jsem i díky tomu objevil jesenické lázně. Já těch lázní projel hodně, ale musím říct, že ty jesenické patří mezi nejlepší,“ tvrdí Bank a pokračuje:

„Přiznám se, že jsem ani pořádně nevěděl, že v Jeseníku lázně jsou. Ale jsem z nich nadšený, je tu spousta možností, výborné zázemí, něco takového jsem nečekal.“

V Jeseníku Bank absolvoval masáže či koupele, intenzivní rehabilitaci by měl odstartovat příští týden ve známém pražském rehabilitačním centru Malvazinky pod dohledem primáře Hospodára.

„Uvidíme, co lékařům řeknou poslední rentgeny, ale já se už cítím dobře. Zlomená noha vůbec nebolí, už se celkem těším, že začnu s rotopedem či plaváním,“ vykládá Ondřej Bank.

Ten už teď vůbec nepochybuje o tom, že se znovu postaví na závodní lyže.

„Já se už na lyže po zlomeninách vracel dvakrát a nedělalo mi to problémy, nemám z lyžování strach. Neříkám, že se to jednou nestane, ale myslím si, že to i tentokrát zvládnu. Důležité je nabrat dobrou kondici, pak není důvod mít zbytečné obavy,“ vysvětluje Bank.

Ten určitě ví, o čem mluví, Bank totiž mezi profesionálními sjezdaři patří mezi ty nejbitější: třikrát si zlomil lýtkovou a dvakrát holenní kost na levé noze, navíc si utrhl na levém koleni vazy i menisky.

V Rakousku přišla na řadu i pravá noha, na jeden „pokus“ tři zlomeniny: dvakrát lýtkovou, jednou holenní.

Související články:

Bank: Jsem strašně naštvaný na pořadatele

Zraněného Banka přivezl domů vrtulník