„Jsem hlavně rád, že mám, kde hrát. V dnešní době hledají hokejisté s problémy angažmá,“ oddechl si osmadvacetiletý forvard.

V Olomouci mu totiž po sezoně skončila smlouva a nabídku na její prodloužení nedostal. „Nejistota nebyla nic příjemného. Byl jsem připraven nastoupit na kemp ve Znojmě, ale ozvali se Poláci. Byl jsem rád, protože to mám blízko z domu,“ říká rodák z Třince.

V Moře působil čtyři sezony. Na konci ročníku 2007/08 vytvořil úderný útok Bordowski – Čuřík – Zbořil. Zdálo se, že tato trojka bude v následujících letech pravidelně sbírat body. Nestalo se tak. „Měl jsem smůlu, že jsem každý rok byl zraněný. To vás přibrzdí,“ posteskl si.

Za poslední dva roky už odehrál jen polovinu zápasů. V loňské sezoně byl na rozehrání poslán do druholigového Prostějova, který se zmítal ve velké krizi. „Upřímně řečeno, některých kluků mi bylo líto. Sezonu se snažili nějak doplácat. S hokejem to nemělo nic společného. Po této zkušenosti jsem začal jinak přemýšlet,“ přiznává.

Možná se v budoucnu vrátímRichard Bordowski

Na působení v Olomouci ale bude vzpomínat rád. „V Olomouci se mi moc líbilo. Třeba se v budoucnu někdy vrátím,“ připouští Bordowski.

Teď už se ale chystá na první zahraniční angažmá. V polském klubu stihl část kondiční přípravy. „Prvního června jsem podepsal smlouvu a v Polsku jsem tak absolvoval půlku přípravy. V porovnání s Olomoucí se tolik nejezdilo na kolech. Trenér se totiž setkal s úrazy na kole,“ zmínil Bordowski.

Jeho slova jen potvrdila nehoda olomouckých hokejistů, při níž do skupinky hráčů vjel řidič dodávky. Nejhůře dopadl obránce Robin Staněk, který s ramenem musel na operaci. „Je to smůla. S klukama jsem mluvil a přiblížili mi, co se stalo. Na silnicích to není jednoduché. Stačí malá nepozornost šoféra a skončí to takhle,“ nediví se.

Po čtyřech letech na Hané je před útočníkem nová výzva. Jastrzebie má navíc v nadcházející sezoně smělé plány. „Vedení klubu už nám řeklo cíle pro příští sezonu. Chtějí vylepšit loňské umístění a skončit do čtvrtého místa,“ nastínil Bordowski.

Aby ne. Tým si totiž hodně slibuje od velezkušeného útočníka Richarda Krále. „Je to velká osobnost. Vedení hlavně chce, aby tým působil jednotně jako mančaft. V klubech, kde je více cizinců, jsou obvykle problémy. Chtějí nás rovnoměrně rozdělit do jednotlivých pětek,“ upozornil Bordowski.

Z dalších známějších českých hokejistů v klubu ještě působí útočník Petr Lipina a obránce Patrik Rimmel. Bordowski je ale cizincem jen napůl. „Polský svaz omezil počet cizinců v klubech ze čtyř na tři. Výjimku dávají cizincům s polským původem. Moje babička je Polka. Přes polský konzulát jsem si vše vyřídil a jsem braný jako domácí hráč,“ vysvětloval.

Jako rodák ze severní Moravy nemá s polštinou větší problémy. „Kluci z Olomouce by to měli horší. Rozumím, ale není to stoprocentní,“ přiznává.