Třetí místo zbylo na Hanáka, což představuje nejhorší výsledek v této sezoně. Olomoucký pilot byl z výsledku nadšený. „Je to pro mě čest vyhrát v Nové Pace. Budu si toho výsledku určitě hodně dlouho cenit,“ neskrýval spokojenost. Závody v Nové Pace jsou totiž označovány za vrchol sezony, když je zde největší konkurence v celém evropském seriálu. Vítězství Musila je o to překvapivější, že do závodě nenastupoval v optimální pohodě. Při minulém závodě v Německu se na jeho bugině porouchal motor, a tak musel nasadit tréninkový. „Novou převodovku jsme do auta nestihli dát. Raději jsme nechali původní motor,“vysvětlil.

Olomouckému závodníkovi se nadmíru povedl start ve finále. Na trať se vydal jako první a suverénně také před Nosálkem zvítězil. „Do finále jsem nastupoval hodně klidný. Po startu jsem se podíval do zrcátka, a když jsem za sebou viděl Víťu a až za ním Láďu Hanáka, byl jsem ještě klidnější,“ přiznal.

Musil tak narušil letošní suverenitu přerovského konkurenta a mohl by zdramatizovat boj o titul ve slabší kubatuře do 1600 kubických centimetrů. „Pokusím se o to. Teď jsme ale měli technické problémy a dvakrát jsme skončili šestí. To se bude těžko dohánět,“ uvědomuje si Musil. Největší favorit Ladislav Hanák při absenci Petra Turka jde tvrdě za titulem. Před víkendem třikrát vyhrál a jednou byl druhý. V Nové Pace tak dosáhl svého nejhoršího výsledku. „Já jsem ale s tímto umístěním spokojený,“tvrdil.

Lídr šampionátu totiž v nabitém závodě zvolil opatrnější strategii. „Pokazil jsem start a pak už jsem nechtěl při předjíždění zbytečně riskovat,“ vysvětlil. Evropský šampionát pokračuje 21. července v německém Matschembergu. Tento závod uzavře první polovinu mistrovství, z níž se každému jezdci škrtá nejhorší výsledek.