Jiří Lehečka se stal v Melbourne úplně prvním mužským čtvrtfinalistou po Tomáši Berdychovi. Tomu se podobný počin povedl naposledy v roce 2018. Jednasedmdesátý hráč světa Lehečka si připsal na pátý pokus první vítězství nad hráčem z top 10. Sedmého hráče světa Kanaďana Augera-Aliassimea udolal po setech 4:6, 6:3, 7:6 a 7:6.

V obrovské bitvě předvedli oba aktéři fantastický tenis, který doprovázela zejména suverénní hra na servisu. První dva sety nabídly pouhé dva brejkboly, které rozhodly o vítězství Augera-Aliassimeho v první a Lehečky ve druhé sadě. Následně už si oba soupeři pohlídali svá podání a zbývající sety tak došly až do závěrečného tiebreaku.

Linda Fruhvirtová
Je skvělé si říct: Ahoj, druhý týdne, radovala se po postupu Fruhvirtová

V nich byl Lehečka mnohem trpělivější a poctivou hrou od základní čáry dokázal dotáhnout osmifinálový duel do vítězného konce. „Jízda ještě nekončí! Porazil jsem tady samé skvělé hráče, musel jsem ukázat svůj nejlepší tenis a všechny své schopnosti. Zní to šíleně, ale zvládl jsem to,“ radoval se český tenista v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

„Je to opravdu úžasné, jen těžko se mi hledají slova. Loni jsem tu prohrál v prvním kole, takže kdyby mi někdo před turnajem řekl, se dostanu až takhle daleko, tak bych mu nevěřil. Jsem šťastný, že jsem to zvládl,“ dodal nadšený Lehečka.

V boji o semifinále vyzve jednadvacetiletý rodák z vesničky u Mladé Boleslavi vítěze utkání mezi třetím nasazeným Stefanosem Tsitsipasem z Řecka a Italem Jannikem Sinnerem.

Barbora Krejčíková prohrála v osmifinále se světovou trojkou Američankou Jessicou Pegulaovou 5:7, 2:6 a neobhájila loňskou čtvrtfinálovou účast. Nasazená dvacítka ztratila duel za hodinu a 43 minut. Pegulaová vyzve v boji o postup mezi čtyři nejlepší hráčky Bělorusku Viktorii Azarenkovou nebo Číňanku Ču Lin.

Senzační postup Jiřího Lehečky do čtvrtfinále:

Zdroj: Youtube

Krejčíková kouzlila

Sedmadvacetiletá Krejčíková prohrála s o rok starší Pegulaovou první vzájemný zápas. V duelu přišla čtyřikrát o podání, hned třikrát neuspěla na servisu v poslední sadě. Přesto zaznamenala na Australian Open druhý nejlepší výsledek ve dvouhře.

I proto vyřazení vzala s klidem. „Výsledek v Melbourne vnímám dobře, být v osmifinále ve druhém týdnu na grandslamu je určitě vždy dobrý výsledek,“ řekla na tiskové konferenci. „Na začátku turnaje to nešlo tak, jak jsem chtěla. Co jsem z toho vykouzlila hodnotím kladně.“

Krejčíkové chybí na začátku sezony vyrovnanost. „V důležitých momentech jsem udělala strašně moc laciných chyb, což jsem na konci minulého roku nedělala,“ zdůraznila Krejčíková, která na konci minulého roku vyhrála turnaje v Tallinnu a Ostravě. „Všichni ostatní od začátku prosince bouchali do míčků, ale já začala bouchat až po Vánocích. Nakonec jsem z toho vykouzlila dobrý start do sezony.“

Linda Fruhvirtová
Je skvělé si říct: Ahoj, druhý týdne, radovala se po postupu Fruhvirtová

Sedmadvacetiletá Krejčíková zůstává dál ve hře ve čtyřhře, kde s Kateřinou Siniakovou obhajuje loňský triumf. Obě hráčky plní roli nasazených jedniček a probojovaly se již do osmifinále. „V přípravě jsem hodně pracovala na kondici, takže sil mám pořád dost,“ ujistila Krejčíková.

Krejčíková ale zůstává dál ve hře ve čtyřhře, kde s Kateřinou Siniakovou obhajuje loňský triumf. Obě hráčky plní roli nasazených jedniček a probojovaly se již do osmifinále. V ženské čtyhře navíc slaví postup také další český pár. Na duo K+S navázaly Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziejovou, které porazily po neuvěřitelné třísetové bitvě brazislko-čínskou dvojici Haddadová-Maiová, Čang Šuaj.