Světový pohár v parkurovém skákání na Hané ovládl už potřetí.Opatrný na hřbetě Forewera zajel trať jako jediný bez jediné chybičky za 37,20 sekundy a kromě triumfu a prize money v hodnotě 51 500 eur si zajistil také účast na letošním mistrovství světa v německém Herningu a také na mistrovství Evropy, které se uskuteční příští rok v italském Miláně.

„Byl to skvělý závod. Forewer už je vyzrálý, ukazuje svoji kvalitu,“ řekl 40letý olympionik České televizi. Třetí výhrou se vyrovnal Němce Jörne Spreheové. Na druhém, třetím i čtvrtém místě se pak umístili reprezentanti a reprezentantky Německa Alexander Müller na klisně Ohlala 13, Spreheová na Bailando 52 a Finja Bormannová na koni pojmenovaném A Crazy Son of Lavina. Za nimi pak na páté příčce dojel Marek Klus se svým parťákem Cardozo 4.

Co se týče dalších českých víkendových medailí, tak v sobotu dojela druhá v soutěži Elite Tour Final Tereza Binárová, taktéž skončil hned v následujícím závodě REDSTONE Silver Tour Final Jiří Tmej, v J&T BANKA Diamond Tour skončila třetí Lucie Strnadlová a Youngster Tour Final zcela ovládl Marek Hentsel před trojicí Poláků. Třetí pak v soutěži JUNIORS Grand Prix skončila Mariana Michlíčková.

V neděli pak ještě skončil na těsném druhém místě v soutěži UCED Gold Tour Final Jiří Hruška a v MONET Bronze Tour Final taktéž byla taktéž druhá Nyna Bartoňková.