„V první řadě věřím, že se celá situace brzo vrátí do normálu, pro všechny to musí být těžké,“ prohlásil trenér Muay Thai Olomouc Tomáš Musil.

„Jako sportovní klub se nás to samozřejmě dotklo velice. Museli jsme zavřít a zrušit veškeré skupinové tréninky. Dále jsme se připravovali na amatérskou ligu, dětský trénink v Praze, tyhle akce jsou zrušeny,“ smutně konstatoval.

„V neposlední řadě jsme měli v květnu startovat na velké profesionální akci Enfusion v Plzni, kde se měli ukázat Štěpán Guba a Petr Haiser. Příprava neskončila, i když samozřejmě akce pravděpodobně nebude.“

Bojovníkům tak nebývá než momentálně trénovat, jak umožňují stanovené podmínky.

„Každému doporučujeme, aby cvičil sám, chodil běhat nebo na delší procházky. Spousta cviků s vlastním tělem se dá cvičit kdekoliv. Jsem přesvědčený, že právě pozitivní myšlení a aktivní přístup nám všem pomůže překonat tuhle dobu a brzo se vše vrátí do normálu,“ motivoval trenér Musil sportovní veřejnost.

Liga CMTA v Rokycanech

Jeho svěřenec Ivo Kelar se před časem představil na lize CMTA v Rokycanech.

„Prohrál ve třetím kole. Po zcela jednoznačném začátku, kdy byl dominantní, mu naprosto odešla fyzická kondice a soupeř toho využil dokonale,“ řekl trenér k zápasu.

„Za náš spřátelený klub KONTRA CTP NYSA z Polska, jehož bojovníci nastupují na české CMTA lize v našich barvách, nastoupili tři bojovníci. Všichni prohráli, ale všichni měli velice těžké soupeře, většinou zkušenější nebo starší. Zde i přes prohru vidím velký potenciál, protože jsou velice šikovní a draví a jakmile se odstraní maličkosti a drobnosti, tak budou kluci vyhrávat,“ hodnotí Tomáš Musil.

Mezinárodní turnaj Zlatý Mongkon

Teprve osmiletá Míša Dostálová si připsala parádní výhru.

„Míša je v osmi letech naprostý unikát. Přišla k nám před rokem a půl, že chce trénovat thajský box. Od té doby poctivě trénuje, jezdíme na dětské tréninky a poprvé si zkusila i zápas se stejně starou soupeřkou z Rokycan. V téhle kategorii se nesmí útočit na hlavu. Krásný zápas obou mladých bojovnic jsme nakonec vyhráli na body a protože to bylo rovnou finále, tak Míša vyhrála celý turnaj,“ chválil talentovanou bojovnici trenér Musil.

Mladá bojovnice klubu Muay Thai Olomouc Míša Dostálová.

O mnoho let zkušenější bojovnice Marcela Šafranová startovala v kategorii – 60 kg ženy.

„Byly tam tři. Karolína Klusová a Nina Scheuchter, obě patří mezi světovou špičku. Marcela si nalosovala v semifinále českou soupeřku. Prohráli jsme na body hlavně v klinčovém zápase, ale pro Marcelu to bylo vítězství. Ještě 2 roky zpátky byla psychika hodně dole, ale letos už se nebojí postavit největším výzvám, které jsou. Těžký zápas, ale kolo od kola to bylo lepší. Marcela tedy skončila nakonec třetí,“ zhodnotil trenér Musil.