„Odehráli jsme utkání velice dobře, naše hráčky byly 
v útoku mnohem lepší než soupeřky. Celkově naše hra vykazovala oproti soupeři velkou stabilitu, jsem maximálně spokojen, protože byl vidět opravdu velký výkonnostní rozdíl," sršel spokojeností kouč vítězek Miroslav Čada.

Jeho svěřenky nestálo příliš úsilí vyhrát první set 
v poměru 25:16. Druhé dějství bylo do jeho poloviny vyrovnané, domácí hráčky se statečně držely, poté však Agelky odskočily a vyhrály o sedm bodů.

„První dva sety jsme soupeři vzdorovali poměrně úspěšně, byl tam ale rozdíl v té jistotě a důslednosti jednotlivých činností," hodnotil první dvě třetiny souboje olomoucký trenér Jiří Teplý.

Miroslav Čada a Melissa Vargasová

Melissa Vargasová, šestnáctiletý supertalent z Kuby v prostějovských službách. Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa 

Melissa Vargasová úřadovala

Poslední set byl však jednoznačnou záležitostí Prostějova. Činila se především Melissa Vargasová, šestnáctiletý supertalent z Kuby.

„Všechno se odvíjelo od přihrávky, neměly jsme šanci na obranu Prostějova. Další naší slabší stránkou byl servis, padal na libero, potom byla u míče Vargasová. A tu jsme nedokázaly ubránit. Dá se proti ní hrát, ale nesmíme se jí bát. Musíme se postavit a čapat, není to tak strašné, to jen tak vypadá," popisovala s úsměvem domácí Veronika Závodná.

Se čtyřiadvacetiletou blokařkou souhlasil i kouč Teplý: „Ve třetím setu nám odešla přihrávka, nehráli jsme až tak agresivně servis jako v prvních dvou setech. To rozhodlo, protože jsme tam dostávali série bodů od soupeře a nemohli jsme se chytit, hrát rychle. Proti pomalému útoku měla soupeřova obrana čas se postavit, takže nás poměrně snadno přehrály. Morál šel pod tlakem dolů. Nedá se však říct, že jsme nespokojení, protože soupeř má kvalitní družstvo. Uhrávat těch osmnáct bodů je asi na úrovni toho, co jsme schopni teď hrát," konstatoval.

Teplý bral utkání s nejsilnějším českým celkem jako kvalitní test před nadcházejícími duely.

„Teď budeme hrát dva důležité zápasy po sobě. Paříž bude velmi kvalitní mužstvo, takže Prostějov byl dobrou přípravou, abychom si zvykli na vrcholový volejbal. Potom hrajeme důležitý zápas v lize s Ostravou, takže doufám, že jsme se dostali na zem a uvědomili si, kde máme rezervy," uzavřel trenér VK UP Olomouc, se kterým souhlasila i Závodná.

„Připravili jsme se na Challenge Cup, nemáme se za co stydět," dodala.

VK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 0:3 (-16, –18, –12)

Rozhodčí: Peloušek a Vachutka. Čas: 61 minut. Diváků: 300.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná, libero Hronová – Michalíková, Nováková, Sochorcová. Trenér: Jiří Teplý.

Prostějov: Weiss, Markevich, Steenbergen, Vargas, Gambová, Borovinšek, libero Kovářová – Soares. Trenér: Miroslav Čada.