Čadovy svěřenky mají za sebou nesmírně nabitý program. Během pouhých osmi dnů sehrají rovnou čtyři zápasy. Nejprve v Rusku poměřily síly se silnou Kazaní v rámci Ligy mistryň. Hned po návratu do vlasti se střetly s extraligovým protivníkem na Králově Poli. V úterý pak Prostějovanky ovládly bitvu s Frýdkem-Místkem v rámci Českého poháru.

„Z naší strany šlo o velice dobrý zápas zvládnutý po všech stránkách. Holkám se dařilo v útoku, v obraně i na přihrávce, ačkoliv soupeř kvalitně podával. Celý souboj tak proběhl naprosto v klidu, měli jsme jej plně pod kontrolou. Celý mančaft můžu jedině pochválit za předvedenou volejbalovou kvalitu," vrátil se kouč Čada na klubových stránkách k úternímu výkonu.

Nyní se však celý tým plně soustředí na dnešek.

„Olomouci v létě odešlo několik hráčských opor z minulé sezóny a obměněnému celku se na začátku ligy výsledkově moc nedařilo. Z posledních zápasů se ale zdá, že se jeden z obvyklých favoritů na zisk medaile už zvedl a na našem hřišti může být velmi nebezpečný," varoval Čada před podceněním olomouckého celku.

Olomoucké volejbalistky však stále marně hledají formu. Po čtyřech výhrách v řadě v extralize, domácím a evropském poháru naposledy doma s Frýdkem neuhrály ani set.
„Porazily nás vlastní chyby. Od poloviny druhého setu se naše hra postupně rozpadala a třetí set už z naší strany nebyl o volejbalu," kritizoval hru svého týmu olomoucký trenér Jiří Teplý.

Prostějovský lodivod nemá obavy z úbytku sil jeho týmu. Podle něj by ani náročný program neměl zapříčinit první letošní ztrátu bodů.

„S případným úbytkem sil je nutné se poprat. Na vlastním hřišti extraligové body ztrácet rozhodně nechceme," zdůraznil na stránkách prostějovský trenér.

Velké volejbalové derby začíná ve čtvrtek v 17 hodin na palubovce haly Sportcentra DDM.