„Nás trápilo podání, také proto byly dva úvodní sety, tak vyrovnané. Moc jsme kazili, a to byla chyba. Měli bychom být schopni to ubránit i po průměrném servisu. Tímto jsme si zkomplikovali život," posteskl si trenér Prostějova Miroslav Čada.

„My jsme věděli, že když prohrajeme jeden set, tak je prakticky konec. Chtěli jsme zahrát jednu až dvě sady se základní šestkou a potom holky nechat odpočinout. V sobotu nás totiž čeká důležitý zápas v Ostravě. Tak jsme to i udělali," popsal naopak své plány lodivod Olomouce Jiří Teplý.

Čtvrteční zápas však nebyl tak jednoznačný, jak by mohl výsledek napovídat. Svěřenky kouče Teplého totiž nechtěly dát Agelkám nic zadarmo a od samotného začátku utkání se praly doslova o každý balon.

Domácí tým poprvé od soupeře odpoutala Quinta Steenbergenová, která výbornými bloky trápila olomoucký útok.

Nepřesnosti a špatné podání Prostějova, však dostalo vysokoškolačky zpátky do hry, a to na rozdíl pouhého bodu. Úvodní sadu, tak Čadův tým vyhrál velmi těsně 25:23.

Hostující celek měl sice už zavřenou cestu do pohárového finále, přesto i nadále bojoval. Ve druhé sadě se iniciativy chopila podávající Košická a Olomouc rychle vedla 3:0.

Nebezpečný požár okamžitě hasily Steenbergenová s Vargasovou, a tak šly do vedení zase Agelky.

Diváci poté mohli vidět nečekanou přetahovanou. Čadův výběr sice pravidelně vedl, ale nikdy ne víc, jak o dva body. Košická navíc dostala v závěru setu hosty znovu do vedení – 22:21. To musel také Miroslav Čada sáhnout po oddechovém čase.

Závěr setu pak patřil Melisse Vargasové, která podávala a smečovala takovou silou, že nedala bránícímu se týmu sebemenší šanci. Prostějov zvítězil 26:24.

„Myslím si, že první dva sety byly vyrovnané. Hra se mi celkem líbila. Koncovku zvládl zkušenější Prostějov," uznal kvalitu soupeře Jiří Tichý.

„Olomouc hrála velice dobře, a to i po vystřídání ve druhém setu. Nás prakticky zachránila Vargasová, protože koncovku získala ona. Hrála opravdu s obrovskou chutí. Je to prostě hráčka top třídy," chválil svou svěřenku Miroslav Čada.

Třetí sada už proběhla podle očekávání. Agelky ji ovládly jasně 25:14, tentokrát zásluhou Tatjany Markevichové. Olomouc totiž držela zkraje setu s Prostějovem opět krok, a to až do stavu 8:8. Poté se na servis postavila Markevichová a skvělou šňůrou prakticky rozhodla o výhře svého celku. Olomoucké hráčky odpověděly na její podání až za stavu 18:9 pro domácí.

Pomyslnou tečku za semifinále udělala Vargasová, když další tvrdou smečí stanovila výsledek třetí části na 25:14. Prostějov tak celkově vyhrál dvakrát 3:0 na sety.

„Ve třetí sadě jsme už měli na hřišti dvě mladé hráčky. V jednom postavení nás pak domácí dostali šňůrou servisů. Od té doby se z naší strany moc nehrálo. Přesto jsme viděli, že se dá i s Prostějovem hrát, takže jsme spokojeni. Chtělo by to nemít až takový respekt a pak nějak ubránit Vargasovou," smál se Jiří Tichý.

Naopak zachmuřený byl trenér Čada, protože jedna z Kubánek v jeho týmu, Matienzová, se zranila. „Matienzová má problémy s kolenem a půjde na vyšetření. To nás mrzí, protože teď měla dostávat víc příležitostí. Uvidíme, co bude," krčil rameny kouč Čada.

VK AGEL Prostějov – VK UP Olomouc 3:0 (23, 24, 14)

Výsledek prvního zápasu: 3:0. Postupuje: Prostějov.

Rozhodčí: Dziacký a Zimmermann. Čas: 73 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Markevichová, Herelová, Vargasová, Matienzová, Steenbergenová, Weissová, libero Kovářová – Soaresová, Gambová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

Olomouc: Závodná, Dudová, Michalíková, Dumančičová, Kubová, Dedíková, libero Hronová – Nováková, Košická, Orvošová, Sochorcová, Čudová. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.