VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídr ANO Ladislav Okleštěk ON-LINE

Hejtman a také volební jednička hnutí ANO v Olomouckém kraji Ladislav Okleštěk odpovídal on-line na vaše dotazy ve čtvrtek 12. října od 10 hodin

Lídr ANO Ladislav Okleštěk ON-LINE

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk

Tento rozhovor byl ukončen dne 12.10.2017
DOTAZ: Dobrý den,
jak chcete zlepšit dopravní situaci v Olomouckém kraji.
Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Dobré a pohodové dopoledne všem z Olomouce :)
Dobrý den, pane inženýre, dopravní situace se zlepší, pokud začneme stavět obchvaty. Přerova, Bludova, Olomouce - východ i západ. Tyto čtyři jsou pro mě osobně prioritou a musíme s nimi opravdu pohnout, už to trvá dlouho. Také musíme pokračovat v rekonstrukcích silnic II. a III. třídy. Letos hejtmanství pod mým vedením investovalo do oprav krajských silnic celou miliardu korun. To je nebývalé číslo! Jenže to nestačí, třetina silnic je v havarijním stavu a abychom je dali všechny do pořádku, potřebujeme dvacet miliard. Musíme proto tlačit na Ministerstvo dopravy a SFDI, aby více pomohly.
DOTAZ: V novinách a politicí píší jak EET ničí hospody na vesnicích.Neni to pravda,Zakládají se fiktivní kluby,kde mají samozřejmě menší ceny a hospody se zavírají.Žádné vyjímky by neměly existovat. Zrušit fiktivní kluby,protože
to mje osobní byznys
ODPOVĚĎ:ANO, v této věci s Vámi plně souhlasím.
DOTAZ: Proč není v obálce s volebními lístky v PŘEROVĚ volební lístek za ANO. Děkuji za odpověd Vendy
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Vendy, pokud nemáte ve Vaší obálce všechny volební lístky, to mě velmi mrzí, ale pokud se rozhodnete volit hnutí ANO, ten správný lístek s číslem 21 vám poskytnou také přímo ve volební místnosti. Stejně jako jakýkoliv jiní volební lístek.
Přeji Vám i všem čtenářům šťastnou ruku při volbách ;)

DOTAZ: Dobrý den, je nějaká možnost, kde se dá sledovat rekonstrukce silnic v olomouckém kraji? Jedná se mně o úsek, ze Štarnova do Štěpánova. Jestli by se nedala postavit nová silnice, neboť tento úsek je jediný, který zbývá zrekonstruovat. Pak by byla cesta ze Šternberka do Olomouce v případě že by se jelo zadem přes Štarnov, celá v pohodě. Děkuji.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Petře, snad Vás potěším informací, že v příštím roce máme v plánu rekonstrukci silnice Štarnov - Březce. Oprava by měla situaci výrazně zlepšit. Jinak k Vašemu dotazu, zda lze někde sledovat rekonstrukce silnic, ano, je to možné na webu Olomouckého kraje (www.kr-olomoucky.cz) v sekci Uzavírky. Myšlenka sledování rekonstrukcí silnic v online mapě se mi velmi líbí, děkuji Vám za ni, budu se tím zabývat!
DOTAZ: Koho budete volit v prezidentských volbách ?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Petře, ještě nebyl uzavřen termín pro podání kandidátek, proto v současné době ani nevím, kdo všechno se bude o "práci na Hradě" ucházet. Až bude seznam kandidátů uzavřený, začnu se tím zabývat a vybírat toho "svého".
DOTAZ: Dobry den. Poslechnete po volbach sveho sefa a vyberete si jednu vrcholovou funkci hejtmana nebo poslance nebo si ponechate a budete kumulovat obe funkce? Kolik je prosim vas plat hejtmana a kolik berete jako poslanec i s nahradami? Posilate nyni jako hejtman i poslanec jeden plat na dobrocinne ucely? Pokud ano, kam? Dekuji.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Pavle, jak jsem si včera přečetl v médiích, kam se hrabe jakákoliv kumulace politických funkcí na odměňování trenéra české fotbalové reprezentace, přitom myslím, že moje práce ve Sněmovně i na kraji má větší tah na branku a navíc se nám daří i skórovat :)
Ale teď vážně, rozhodnutí padne až po volbách, teď je mým primárním úkolem dovézt kandidátku hnutí ANO v Olomouckém kraji k vítězství. Já jsem zatím zvolený do Sněmovny nebyl, tak si počkáme, jak voliči rozhodnou, na předvolební průzkumy já totiž moc nedám.
DOTAZ: A. Babiš za dobu co je v politice zdvojnásobil svůj majetek. Jak jste na tom vy?
Děkuji.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Johane, nevím, kde jste k té informaci přišel Vy, v každém případě je dobré média brát s jistou rezervou a nadhledem. Já jsem se pana Babiše na jeho majetek neptal, ale vím, že je velký. Pokud se ptáte na mě, tak to mám jako každý z nás, oproti některým lidem se mám lépe a oproti některým zase hůře.
DOTAZ: Dobrý den, Vaše akce "Hejtuj hejtmana" šla nějak do ztracena. Kamarádka Vám posílala jednu stížnost, která je v kompetenci krajského úřadu a vadí více lidem a nedostala odpověď, ani v médiích nic nebyl o výstupech z těch "hejtů". Děkuji.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Petře, iniciativa Hejtuj hejtmana byla velmi úspěšná, lidé poslali přes 400 "hejtů", spousta z toho byly důležité podněty a připomínky k činnosti krajského úřadu. Na všechny maily jsem reagoval, i když přiznávám, že někdy jsem si dal s odpovědí na čas, trvalo to i měsíc... Ale snažil jsem se na vše poctivě odpovědět. Máte pravdu, že poslední dobou jsem tuto iniciativu upozadil, protože nechci aby byla spojována s předvolební kampaní. Můžu vám slíbit, že po volbách se jí opět budu opět věnovat naplno, abych měl stále zpětnou vazbu. Pokud vaše kamarádka nedostala odpověď, nemohu to ověřit, neboť neznám její mailovou adresu, ale s určitou prodlevou odpovím každému.
DOTAZ: Pane hejtmane, když se dívám na první místa kandidátky ANO, roste koncentrace lidí, kteří pracovali či pracují pro Agrofert. Dokážete si představit, že by měl třeba předseda ODS soukromou firmu a kandidátky do parlamentu obsadil "svými" lidmi? Občané by ho vyhodili. Necítíte to jako nebezpečí monopolizace státu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, kdybych cítil nebezpečí, že kandidáti chtějí lobovat za zájmy jedné firmy, tak bych se do čela takové kandidátky nikdy nepostavil. Ale já nemyslím, že je situace nějak nestandardní, na předních pozicích kandidátky hnutí ANO v Olomouckém kraji je jeden současný zaměstanec firmy, která spadá pod Agrofert. Vím, že v médiích vyšly články, že "kandidátku hnutí ANO ovládají zaměstnanci Agrofertu", ale jak jsem již psal, berme média s nadhledem a rezervou, ne všechna jsou solidní jako Deník :) (tuto lichotku berte to jako poděkování za dobrou kávu). Například já, a to jsem lídr, jsem v Agrofertu nikdy nepracoval.
DOTAZ: Dobrý den, nepřijde vám trapné, že si vozíte zadek placeným řidičem? To byste nezvládl sám, aby se ušetřilo? A co říkáte na kumulace funkcí? Například pan primátor Antonín Staněk určitě nestíhá dělat stoprocentně město, univerzitu, vědu atd...
ODPOVĚĎ:Dobrý den, prosím věřte mi, že služebního řidiče nemám z rozmaru, necítím se být papalášem, ale řidiče prostě potřebuji. Každý víkend najezdím spoustu kilometrů, například jen tuto sobotu jsem kraj reprezentoval na sedmi různých akcích. Také z pohledu logistiky je to výhodné, například nehledám parkování, apod... V autě, když nemusím řídit, mohu pracovat a já opravdu většinu času na zadním sedadle trávím s počítačem na klíně a pracuji a pracuji... Vlastně když nad tím teď přemýšlím, tak jedině v autě mám na práci klid a udělám jí tam hodně. A na závěr doplním, že řídím rád a pořád docela často a ne vždy se nechám vozit služebním řidičem, i přestože jde o pracovní povinnosti.
DOTAZ: Dobrý den,

jako sportovní fanoušek bych se rád zeptal, jak nahlížíte na dotační podvod spáchaný panem Peltou. Ten údajně s pomocí dalších lidí odkláněl peníze z dotací od příjemců, kteří na ně měli nárok, k těm, kteří na ně nárok neměli. Považujete to za trestný čin? V souvislosti s tím bych se rád zeptal, zda obecně považujete přidělování dotací osobám, které na ně nemají nárok, a tím k poškození těch, kteří by je dostat měli, za společensky škodlivé? Děkuji. Jáchym.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, systém rozdělování dotací a grantů je jedna z prvních věcí, kterou jsem se na krajském úřadě začal zabývat. V příštím roce budeme vypisovat nové dotační tituly, také systém rozdělování bude spravedlivější, smysluplný... S vedením kraje se snažíme, aby se hejtmanství dokázalo postarat jak o profesionální týmy, které náš region reprezentují, tak také o mládežnické oddíly, o jejich trenéry, o sportoviště a sportovní areály pro mládež i dospělé... Nově zavádíme jako první kraj v ČR dotační titul na podporu hendikepovaných sportovců, omezujeme na minimum individuální žádosti, aby nedocházelo k případům podobným tomu, který popisujete.
DOTAZ: Vážený pane hejtmane, svou kampaň Hejtuj jste dle vlastních slov platil sám. Jste ochoten ještě před volbami ukázat faktury, že tomu tak je? Kolik Vás stála?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Lucie, kampaň jsem si samozřejmě platil sám, náklady se pohybovaly v řádech desítek tisíc korun, doklady vám mohu poskytnout k nahlédnutí při osobní schůzce, kterou vám tímto nabízím, pokud o to stojíte.
DOTAZ: Dobrý den, pokud musíte volit při svém rozhodování z titulu sve funkce mezi zdravým selským rozumem - lidské rozhodování a mezi úředním šimlem - zákony a právními kličkami, která varianta je u Vás převažující? Prosím uveďte pouze jednu z nich. Děkuji.
ODPOVĚĎ:Selský rozum! Jednoznačně, řídil jsem se jím vždy a při vstupu do "vysoké politiky" se ho držím dál. Je pravda, že někdy na úředního šimla narážím, ale naštěstí mám na krajském úřadě kolem sebe skvělé spolupracovníky, se kterými se vždy nějak domluvíme, abychom dobré věci mohli posunout dál a zdravý rozum vítězil. A když ne vždycky, tak alespoň často.
DOTAZ: Vážený pane hejtmane. Dnes bude projednávat Horní sněmovna Parlamentu změnu zákona o Hospodářské a Agrární komoře ČR. Návrh na změnu by měl docílit zjednodušení a zpřehlednění zákonů a z nich vyplývajících povinností pro podnikatele, neboli vznik Právního Elektronického Systému. Princip, který by zavedl je aboslutně jednoduchý. Obrovské množství přijímaných zákonů by bylo soustředěno v jednom systému. Podnikatel (a v dalších verzích postupně občan, obec, lékař...) by viděl své povinnosti na jednom místě. Filtroval by si svůj obor. Povinnosti by mu "napadaly" do kalendáře. Ty, které by viděl by splnil... v předepsaném termínu, zaplatil, co platit má. Jaký je Váš názor na tento projekt? Radim Kašpar (Okresní hospodářská komora Olomouc)
ODPOVĚĎ:Dobrý den, s principem zákona určitě souhlasím, také jsem pro něho ve Sněmovně hlasoval. Jakákoliv snaha zmírnit nebo odstranit byrokratickou zátěž je pro mě velmi důležitá. I v tomto případě je třeba řídit se selským rozumem a usnadňovat živnostníkům a podnikatelům práci.
DOTAZ: Dobrý den, zajímalo by mě, jak konkrétně se hnutí ANO zachová po volbách vůči speciálnímu školství. Učím téměř 30 let ve stejné - zvláštní, speciální, teď základní škole. Děti s mentálním handicapem, poruchami chování, speciálními poruchami učení.... mají právo na speciální péči, díky které mohou zažít úspěch a zařadit se do běžného života. Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Jano, tématu hendikepovaných dětí se věnuji dlouhodobě, během mého starostování ve Výšovicích jsme zrekonstruovali část zámku pro účely výuky dětí s kombinovanými vadami, jedná se o praktickou školu pro děti od patnácti let, tam vidím, že tito lidé potřebují skutečně speciální péči a nedokáži si představit jejich inkluzi.

Přátelé, náš čas pro online rozhovor v Deníku je u konce, děkuji vám za spoustu zajímavých dotazů, snad jsem vás i potěšil tím, že jsem se před ničím neschovával, pokud se na váš dotaz nedostalo a máte i nadále zájem o odpověď, Hejtujte hejtmana: prohejtmana@kr-olomoucky.cz :)
Přeji všem pěkný a klidný zbytek dne, Ladislav Okleštěk

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT