ONLINE REPORTÁŽ Začátek v 14. 09. 2017 v 15:30

Úvodní zápas EL fotbalistů Fastavu Zlín s Šeriffem Tiraspol

Aktualizuj
21.30

Vážení čtenáři Deníku, on-line je u konce, děkujeme vám za pozornost.

21.22

Mezi fanoušky nechyběly ani fotbalové legendy Petr Uličný a Antonín Parolek. S výsledkem zápasu byli velmi spokojeni. „Bylo to dobré!“ chválil hlavně stopery Petr Uličný.
„Více než tři miliony máme doma!“ radoval se zase Antonín Parolek. Zlín totiž už za účast ve skupině měl jistých přibližně 70 milionů korun a za každý další získaný bod dostane 120 tisíc eur, což je asi 3 miliony a 240 tisíc korun. Případné vítězství bude oceněno trojnásobnou sumou. Další prémie by klub dostal za první i druhé místo ve skupině a postup do vyřazovací části.
„Sice jsme neviděli gól, ale atmosféra byla úžasná,“ řekl po zápase fanoušek Pavel Kasala. „Bylo chladno, ale i tak to bylo super. Těšíme se na další zápasy!“ vyjádřil se spokojeně Roman Pšeja.
Fanoušci Fastavu jsou zkrátka s výsledkem svých borců více než spokojeni.

20.52

Ševci na úvod EL vyválčili s Tiraspolem bezbrankovou remízu
Fotbalisté Zlína na úvod skupiny F Evropské ligy v Olomouci se rozešli smírně s Šeriffem Tiraspol. Třebaže více ze hry a nebezpečnější byli na Hané Moldavci, také ševci dokázali několikrát vystrčit růžky a v závěru sérii rohových kopů zatlačit soupeře. Duel nakonec skončil spravedlivou remízou. Další duel evropského poháru čeká Fastav 28. září na stadionu ruského Lokomotivu Moskva.

FC FASTAV ZLÍN – ŠERIFF TIRASPOL 0:0

Rozhodčí: Dallas – Stewart, Mulvanny. ŽK: Ekpai – Sušič, Kulušič. Zlín: Dostál – Matejov, Gajič, Bačo, Holzer – Ekpai (68. Bartošák), Jiráček, Traore, Vukadinovič – Mehanovič (83. Džafič), Železník (62. Diop). Trenér: Páník. Šeriff Tiraspol: Mikulič – Racu, Posmac, Kulušič – Sušič, Brezovec (73. Kendysh), Anton, De Nooijer, da Silva Leite – de Macedo da Silva (Tripič), Mugoša (81. Damascan). Trenér: Bordin.

20.51

88. minuta – 0:0: po sérii střídání se již oba celky zaměřují především na vyhnutí se chybě, která by mohla stáít tým cenný bod. Za Zlín zaujala pumelice Vukadinoviče. Těsně vedle…

20.30

72. minuta – 0:0: Zlínu narostla křídla, začínají častěji ohrožovat bránu Moldavanů. Hosté poprvé střídají – místo Brezovce přichází Kendysh.

20.27

70. minuta – 0:0: největší šance Zlína v zápase. Špatnou rozehrávku Tiraspolu vystihl Vukadinovič, zatáhl míč do vápna, ovšem jeho přihrávku i kvůli dobrému zásahu gólmana Mikuliće Bartošák do brány neusměrnil…

20.26

Senioři Tonda, Arnošta a Václav, kamarádi ze Zlína, si atmosféru na zápase užívají s nadhledem a s úsměvem. Na utkání zlínského Fastavu chodívají pravidelně. „Já jim fandím od svých sedmi let, takže kolem padesáti let to bude,“ usmívá se pan Tonda. A jaký výsledek v poločase tipovali? „Myslíme si, že by to mohlo skončit 1:1,“ hodnotí s tím, že se ševci drží.

Jen kousek od nich sedí fanoušek ve žlutém dresu Fastavu Martin Gavenda. Na zápas Zlína přijel až z Prahy. „Fotbalový Zlín mám rád, pocházím odtud… Dnes zlínští vyhrají dva nula,“ myslí si fanda ševců, který ale zároveň věří, že Sparta vyhraje domácí ligu. „My tu ligu stejně vyhrajem!“ zlobí zlínské fanoušky kolem sebe.

20.24

68. minuta – 0:0: druhé střídání domácích – Ekpaie vystřídal Lukáš Barotošák.

20.19

62. minuta – 0:0: první střídání – trenér Zlína Bohumil Páník stáhl ze hry Lukáše Železníka, kterého nahradil Dame Diop

20.11

54. minuta – 0:0: Tiraspol začal po přestávce velmi aktivně a je nebezpečnější. Další šanci z kategorie vyložených spálil po přihrávce Sušiće útočník Mugoša, jehož pokus šel těsně vedle levé tyče zlínské svatyně!

20.09

FC Fastav Zlín – Šeriff Tiraspol 0:0 (0:0)

6. minuta – 0:0: Do první vyložené šance se dostali Moldavané, když nevinný centr z levé strany z hranice šestnáctky Cristiana našla kapitána hostů Sušiče, naštěstí reflexivní zákrok Dostála nohou odvrátila pohromu pro Zlín!

40. minuta – 0:0: První vážnější možnost Zlína. Standardní situaci z hranice šestnáctky Mehanoviče tečoval těsně nad bránu Železník.
52. minuta – 0:0: Obrovská šance na úvod druhé půle, na hranici malého vápna se De Nooijer zbavil obránce, naštěstí gólman Dostál včasným vyběhnutím míč zblokoval.

19.42

19.07

6. minuta – 0:0: Do první vyložené šance se dostali Moldavané, když nevinný centr z levé strany z hranice šestnáctky Cristiana našla kapitána hostů Sušiče, naštěstí reflexivní zákrok Dostála nohou odvrátila pohromu pro Zlín!

19.06

Hra byla zahájena. Fanoušci zpívají, bubnují a svým nadšením tlačí ševce k výkonu. Z ochozů se mohutně ozývá volání: "Dej ševče gól!"

8099312
18.55

Tribuny už se hemží nedočkavými diváky. Lidé se shromažďují také u bufetu. „Není tu normální alkoholické pivo, jen birell,“ stýská si Lukáš Navrátil ze Zlína. „Skoro nepiju, ale u toho fotbalu bych si jedno dvě pivka vážně dal…“
Zápas začne za pár minut.

8099303
18.35

Diváci se zatím shromažďují hlavně na dvou zastřešených tribunách. Přípravy vrcholí.
Zápas bude přenášet také televize. Kameramani i jejich kamery jsou před deštěm chráněni pláštěnkami, všichni diváci ale takto prakticky vybaveni nejsou. „Na všechny zápasy Fastavu nejezdíme, ale Evropskou ligu jsme si nemohli nechat ujít!“ říká Lukáš Král z Kroměříže. Doprovází ho i manželka Gabriela. „Déšť nám samozřejmě vadí,“ stěžují si naoko, ale jejich tváře natěšeně září.

18.29

Za silného deště vyběhli na hrací plochu hráči Fastavu následováni týmem fotbalistů z Moldavska. Oba hráčské celky zahájily svou rozcvičku. Z pomalu se plnících tribun je diváci ihned podpořili skandováním. Naši fotbalisté se usmívají i přes to, že mohutně moknou. Jsou na blížící se zápas očividně nažhaveni.

18.17

Volná místa k parkování zatím u stadionu stále jsou. Předpokládá se, že dorazí několik tisíc diváků. Fouká ale vítr a začíná silný déšť. Kdo nemá pláštěnku, zřejmě hodně zmokne. Na stadion si totiž lidé z bezpečnostních důvodů nemohou vzít deštníky.