„Například na ulici Jihoslovanská v Prostějově muž spadl z kovové brány s ostnatým drátem a utrpěl vícenásobné poranění horních končetin a dále otevřené poranění dolní končetiny v oblasti podkolení," sdělil mluvčí záchranářů. Po prvotním ošetření, zajištění a následné imobilizaci pomocí fixačních pomůcek pacienta přepravila posádka do nemocnice v Prostějově.

Podobná událost opět s alkoholem se odehrála během večerních hodin ve Šternberku na Olomoucku. Zdravotnické operační středisko přijalo tísňovou výzvu pro pád muže z kola v bezvědomí na ulici Dvorská. „Oznamující využil aplikaci „záchranka" a předal tak díky moderní mobilní technologii rovněž přesné lokalizační údaje. Na místě výjezdové skupiny nalezly zraněného muže s odřeninami a tržnou ránou v obličeji. Zdravotníci se museli vypořádat s opakovanou verbální agresí ošetřovaného," popsal Zdeněk Hošák a doplnil, že pacienta po komplexní prohlídce, ošetření s podezřením na otřes mozku přepravili k navazující nemocniční péči na oddělení urgentního příjmu FNOL.

Události spojené s alkoholem a taktéž po pádu z kola doplňuje pomoc zdravotníků v Olomouci Týnečku. Na místě našli zraněného muže s odřeninami a otevřenou ránou v obličeji. Pacient si stěžoval na bolest hlavy a zubů, navíc utrpěl několik odřenin na dolních končetinách. Po prvotní komplexní prohlídce, ošetření ho přepravili k navazující nemocniční péči na oddělení urgentního příjmu FNOL.

Souhrn výjezdových událostí uzavírá sobotní ranní dopravní nehoda dvou osobních vozidel na ulici Kostelecká v Prostějově. „Na místě byly nalezeny dvě lehce zraněné osoby. Pacienti oba muži po komplexní prohlídce, ošetření následně převezeni na oddělení traumatologie nemocnice v Prostějově," dodal Zdeněk Hošák.