Vše začalo v sobotu krátce před pátou hodino ranní, kdy si devatenáctiletý mladík z bytu své kamarádky v Zábřehu, u které byl na návštěvě, vzal bez jejího vědomí a souhlasu klíče od Škody Octavie a vyrazil do ulic.

O pár minut později ho chtěla zastavit hlídka v Olomoucké ulici. Na výstražná světla a nápis STOP mladý muž, jak se později zjistilo - neřidič, nereagoval a začal velkou rychlostí policistům ujíždět přes obchvat Rájce a Zvole směrem na Mohelnici.

Rychlost až 200 km/h

„Při jízdě se nedržel při pravém okraji, přejížděl do protisměru a dosahoval rychlosti až 200 km/h. V zatáčce u křižovatky na Květín jízdu nezvládl a při rychlosti zhruba 140 km/h vyjel vlevo mimo komunikaci do osetého pole, kde se s vozidlem několikrát převrátil přes střechu,“ popsala průběh divoké jízdy prchajícího řidiče policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladík ovšem nebyl připoután, takže během havárie vypadl z vozidla a zůstal bezvládně ležet na poli několik metrů od místa, kam dopadlo auto.

Potřeboval první pomoc

„Hlídka řidiči ihned poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu a také hasiče. Zraněný mladík skončil ve Fakultní nemocnici Olomouc,“ doplnila policejní mluvčí.

Kvůli zranění nemohli policisté provést dechovou zkoušku na alkohol, nařídili proto odběr biologického materiálu v nemocnici, aby se ukázalo, zda mladík nebyl pod vlivem alkoholu či drog.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun. Policisté případ dále vyšetřují, jednak jako nehodu a také pro trestný čin neoprávněného užívání cizí věci, za který může soud uložit až dvouletý nepodmíněný trest.