Ve vlaku jelo téměř tři sta cestujících, nikdo nebyl zraněn.

Opilému řidiči se podařilo před srážkou z auta vystoupit, vyvázl bez újmy. Nadýchal skoro dvě promile alkoholu v dechu.

„Z prvotního šetření vyplývá, že šestatřicetiletý řidič vjel s vozidlem Škoda Superb na železniční přejezd, kde z dosud přesně nezjištěných příčin uvízl. Krátce poté se spustilo zabezpečovací zařízení přejezdu, upozorňující na projíždějící vlak," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidič stačil z vozidla vystoupit, a jak sdělil, máváním se snažil strojvedoucího, který jel s rychlíkem ve směru od Červenky na Královou, na vzniklou situaci upozornit.

„Strojvedoucí však střetu už nemohl zabránit a vlak do vozidla narazil, zhruba dvě stě metrů ho tlačil před sebou a zcela ho zdemoloval. Řidič cestoval ve vozidle sám, ve vlaku bylo 294 cestujících. Nikdo nebyl při nehodě zraněn," pokračovala mluvčí.

Při nehodě došlo ke škodě na vozidle, vlaku i trati, celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem dvou promile alkoholu v dechu.

„Po poučení se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou nadále v šetření," doplnila Irena Urbánková.

Komunikace vedoucí přes uvedený železniční přejezd byla po dobu šetření nehody a odstraňování jejich následků uzavřena v obou směrech.