Neštěstí se stalo v Mohelnici mezi půlnocí a pátou hodinou ráno zhruba sto padesát metrů od vlakového nádraží.

„Jednalo se jednadvacetiletého mladíka ze Zábřežska. Okolnosti jeho úmrtí prověřujeme, byla nařízena soudní pitva," sdělil krajský mluvčí policie Josef Bednařík.

Provoz na trati z Prahy do Ostravy byl v úseku mezi Mohelnicí a Lukavicemi na Moravě více než dvě hodiny omezen pouze na jednu kolej, před osmou hodinou byl obnoven v plném rozsahu. Informovaly o tom České dráhy na svém webu.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že těla mrtvého člověka si v kolejišti všimla posádka vlaku, který místem nehody projížděl zhruba v pět hodin ráno. Inspektoři se nyní budou snažit zjistit, který vlak člověka srazil.

„Lékař stanoví přibližnou dobu smrti a na vlacích, které tímto úsekem projížděly, se budou hledat biologické stopy," uvedl Martin Drápal. Dodal, že ale vlak je už také možná v zahraničí a nepodaří se ho najít.

Vlaky kvůli vyšetřování nehody u Mohelnice ráno nabraly až čtvrthodinové zpoždění, provoz na této důležité železniční tepně ale nebyl přerušen.

Na Šumpersku se letos na kolejích stalo již několik tragických nehod. Naposledy v září v Příčné ulici v Šumperku pod projíždějící vlak vstoupila jednapadesátiletá žena a střet nepřežila. Jednalo se o sebevraždu.

V červnu našel smrt na trati mezi Zábřehem a Hoštejnem další člověk, kterého srazila souprava Pendolino. Předtím v březnu zemřel poblíž Lukavice další sebevrah.